Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Проведено Другий національний Форум жінок, які живуть з наркозалежністю

Другий національний Форум жінок, які живуть з наркозалежністю, офіційно відбувся! Це стало можливим завдяки підтримці Альянсу громадського здоров’я Alliance for Public Health та фінансуванню Глобального Фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією.

Захід проходив 15-17 вересня у Києві.

Ми встигли не лише поговорити про основні напрямки діяльності, поділитися здобутками та досвідом, а й дізналися від запрошених журналістів секрети, як вибудовувати ефективну комунікацію з медіа. Особлива подяка виданню LB.UA.

Дуже змістовною були сесії, присвячені ресоціалізації жінок, які живуть з наркозалежністю. Дякуємо представницям Київського міського центру зайнятості за презентацію та відповіді на гострі запитання наших активісток.

Запрошені лікарі розповіли про те, які фактори впливають на ресоціалізацію пацієнтів, та що саме медики розуміють під ресоціалізацією, адже для багатьох це поняття асоціюється саме з працевлаштуванням. Але для сами пацієнтів ресоціалізація – це, в першу чергу, про безпеку та налагодження стосунків з рідними.

Окремий наголос був зроблений на тому, наскільки ресоціалізації допомагає взаємодія з психологом та як її ефективно вибудувати.

Прозвучала і тема сімейного та гендерно обумовленого насильства. Зокрема, свою доповідь зробила регіональна координаторка Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Полтавській області – Яковенко Віра Сергіївна. Показово, що в кінці цієї сесії були названі заходи, необхідні для виявлення та протидії сімейному та гендерно обумовленому насильству.

З промовами та презентаціями також виступили представники й представниці UNODC – United Nations Office on Drugs and Crime, Всеукраїнського об’єднання людей з наркозалежністю, представниця патрульної поліції.

Далі буде! І не хвилюйтеся – ми в масках