Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Пропозиції ВОНЖ "ВОНА" до Стратплану із комплексної відповіді на бар'єри з прав людини для доступу до послуг з профілактики та лікування ВІЛ/ТБ

Наша організація подала пропозиції до Стратегічного плану із комплексної відповіді на бар’єри з прав людини для доступу до послуг з профілактики та лікування ВІЛ та ТБ на 2023-2026 роки.
 
“ВОЖН “ВОНА” з першого дня свого заснування активно адвокатує дотримання прав і свобод та розширення доступу до медичних послуг для наркозалежних жінок. Тому нещодавно ми надали низку пропозицій від спільноти ЖЖН до Стратегічного плану із комплексної відповіді на бар’єри з прав людини для доступу до послуг з профілактики та лікування ВІЛ та ТБ 2023-2026 роки. Ми докладемо всіх зусиль, щоб у майбутньому нам вдалося подолати ці бар’єри та покращити життя кожної наркозалежної жінки”, – переконана директорка ВОЖН “ВОНА” Тетяна Лебедь.
 
Отже, пропозиції від ВОНЖ “ВОНА” та представниць ЖЖН:
Спрощення постановки на програму ЗПТ для жінок, які живуть з наркозалежністю, та мають неповнолітніх дітей або утримують недієздатних осіб, і є внутрішньо переміщеною особою (ВПО).
Зміни в статті №164 Сімейного кодексу України щодо підстав позбавлення батьківських прав лише за діагнозом “наркозалежність”. Під час воєнних дій – це може бути комбінований підхід.
-Забезпечення обов’язкової підготовки з питань протидії стигми та дискримінації для правоохоронців/ок, медичного персоналу, психологів/гинь, педагогічних працівників/ць, працівників/ць соціальної служби, військовослужбовців, держслужбовців.
Запровадження до системи професійної освіти (підготовки) обов’язкових компонентів з недопущення стигми та дискримінації у роботі професійних груп (правоохоронців/ок, медичного персоналу, психологів/гинь, педагогічних працівників/ць, працівників/ць соціальної служби, військовослужбовців, держслужбовців).
абезпечення належного рівня дерегуляції доступу до ЗПТ.
Зниження рівня криміналізації споживачів та споживачок психоактивних (наркотичних) речовин.
-Розширення державної безоплатної правової допомоги на ключові групи.
 
Вже зовсім скоро відбудеться обговорення даних пропозицій з Центром громадського здоров’я України та громадськими організаціями, а також розробка подальшого плану дій.
——-
▶️ Нагадаємо, Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють з наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацією спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародний фонд “Відродження”.