Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Програмна менеджерка БО “ВОНА” стала авторкою посібника

Галина Корнієнко, програмна менеджерка БО “ВОНА” стала авторкою посібника «Допомогти не можна ігнорувати», який нещодавно виданий Європейською асоціацією зниження шкоди.
 
Авторка має великий досвід роботи в сферах захисту прав жінок, які вживають наркотики, співпраці з параюристками, адвокації і роботі з організаціями, що надають послуги ЖЖН, які пережили насильство.
 
Головний меседж посібника – розширення доступу до комплексної допомоги для жінок, які вживають наркотики, та пережили насильство.
 
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), кожна третя жінка зазнає насильства з боку інтимного партнера. Жінки, які вживають наркотики, за даними деяких досліджень, піддаються гендерному насильству від 2-5 разів частіше, ніж жінки в цілому.
 
Вживання наркотиків і гендерне насильство часто виникають одночасно в рамках замкнутого циклу, в якому стрес і травми, викликані гендерним насильством, сприяють продовженню вживання наркотиків жінками, а дії і поведінку, пов’язані з вживанням наркотиків, ще більше збільшують ризик насильства. Карантинні заходи погіршують цю ситуацію: перебої у наданні послуг зменшення шкоди, втрата доходу, обмеження графіку громадського транспорту і т.д.