Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Профілактика паралельного вживання ЗПТ і вуличних наркотиків: що треба знати?

☝Тема паралельного вживання ЗПТ та вуличних наркотиків надзвичайно актуальна для людей, які живуть з наркозалежністю, особливо під час війни.  
☝ Тому наші представниці постійно проводять інформаційно-роз’яснювальні зустрічі щодо цієї теми. Адже одночасне вживання значно підвищує ризик передозування і смертності від супутніх хвороб, тому ВОЖН ВОНА, реагуючи на запити від ЖЖН та потреби часу, збільшує кількість інформаційних занять по цій темі.
☝ Так, у Луцьку Ірина Ємельянова знову організувала для ЖЖН лекцію про паралельне вживання із препаратами ЗПТ вуличних наркотиків і психоактивних речовин (ПАР).
💬 “Жінки дуже емоційно сприймають виклики війни. Значне зниження рівня життя, втрата житла, розірвання родинних зв’язків, втрата роботи і звичного устрою життя, збільшення кількості випадків гендерного насильства, емоційне напруження в суспільстві – ці фактори негативно впливають на психологічний стан ЖЖН. Жінки нашої спільноти відчули потребу в об’єднанні і згуртованості в тяжкий і трагічний для України час. Частина жінок навчилася боротися і протистояти цим викликам і знаходять свій шлях в нових реаліях. Але в той самий час, зростає кількість пацієнток програми ЗПТ, які починають паралельно вживати вуличні наркотики та аптечні психоактивні речовини. За останній час одному з місцевих сайтів ЗПТ трапилося 2 смерті внаслідок паралельного вживання”, – зазначає актуальність інформації Ірина Ємельянова, регіональна представниця ВОЖ ВОНА у Волинській області.
 
☝ Інша тенденція – це підвищення кількості ЖЖН і ЛВНІ, які вживають “солі”, що теж потребує роз’яснення інформації для представників/ць спільноти.
💬 “Цей тип ПАР негативно відображається на здоров’ї людей, – додає Ірина Ємельянова. – Звикання до цього різновиду наркотиків розвивається стрімко, завдає важкої шкоди психіці та тілу, а лікування від цієї залежності значно важче за лікування “героїної залежності”.
☝ На зустрічі з ЖЖН представниця ВОНА також обговорила важливість профілактичної роботи із ЖЖН та ознайомлення їх із наслідками вживання солей та інших наркотичних речовин.
☝ Звернутися по допомогу до наших регіональних представниць та параюристок: https://www.unwud.org/predstavnytstva-v-rehionakh/ або https://www.unwud.org/zhenshhin…/parayuristki-v-rehionakh/
———–
📌 Нагадаємо, Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють з наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацією спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
——-
📌 Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” за підтримки The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародний фонд “Відродження”.