Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Проблеми наркозалежних жінок актуалізовані у виданні "Дзеркало тижня"

 
Регіональна представнивця ВО “ВОНА” Світлана Родік розказала про життя із залежністю та допомогу іншим. #ВидиміТаСильні #ВОНА Це спілкування зі ЗМІ відбулося у рамках пресвізиту, який організував “Альянс громадського здоров’я”:
 
«Я сама — жінка, яка живе з наркозалежністю, — каже вона. — Вживала наркотики з 18 років. Неодноразово потрапляла у місця позбавлення волі. Останні 16 років перебуваю в ремісії. Однак не можу сказати, що абсолютно вільна, не знаю, що може статися зі мною завтра. Я залежна.
 
У місцях позбавлення волі я опинялася тому, що шукала гроші на наркотики. Я проходила курси реабілітації. Моя мама боролася за мене. На жаль, це не давало результату.
 
До речі, реабілітація підходить не всім. Знаю історію, коли юнак так любив свою маму, що піддався на її вмовляння відмовитися від ЗПТ і пройти реабілітацію. На жаль, закінчилася ця історія трагічно. Не витримавши, він наклав на себе руки. А мама стала однією з наших активісток.
 
Для мене переломним моментом стало те, що мені просто набридло сидіти у в’язниці. Хоча стан абстиненції я переносила тільки в місцях позбавлення волі. На волі витримати більше одного дня не могла. Це було страшно. Мені здавалося, що в мене відмовляють нирки, відламуються руки. Був страх смерті. Я навіть не можу описати цього стану.
 
Наступного дня я виходила з дому й шукала наркотик. Якби тоді, коли я активно вживала наркотики, була ЗПТ, то життя моє і моєї доньки, яку я виховувала, фактично, з місць позбавлення волі, було б зовсім інакшим».
 
 
 
ВО «ВОНА» є мережею регіональних лідерок, які працюють із наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацію спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
 
Більше інформації на нашому сайті:
 
——-
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки Альянс громадського здоров’я та за підтримки The Global Fund.