Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Про зміни у роботі ВОНЖ "ВОНА" під час війни

Нещодавно директорка ВОНЖ “ВОНА” Тетяна Лебедь брала участь у програмній зустрічі з Центрами контролю та профілактики захворювань США (CDC), яку організував МБФ “Альянс громадського здоров’я”. Під час обговорення воєнних викликів наша керівниця поділилася напрацюваннями організації та змінами у роботі, що відбулися за останні 4 місяці.
 
“До воєнної агресії ВОНЖ “ВОНА” було зосереджено на адвокаційній роботі щодо прав і свобод наркозалежних жінок, а також розвитку спільноти ЖЖН, – проінформувала Тетяна Лебедь. – Після початку війни, яку розв’язала росія, наша організація переорієнтувалася на гуманітарну допомогу. У першу чергу, мова йде про надання продуктових наборів, оплату життєво необхідних потреб жінок, консультування щодо переміщення у найбезпечніші регіони або закордон, отримання ЗПТ/АРТ, надання психологічної допомоги.
 
Також директорка ВОНЖ “ВОНА” наголосила на збільшення кількості звернень наркозалежних жінок під час війни. Так, загальна кількість кейсів за період з січня по квітень 2022 року склала 826 звернень (тобто 200 щомісяця!). Для порівняння, у 2021 році середня кількість звернень на місяць була 154 звернення.
 
Крім того, з початком війни, наша організація розпочала працювати з кейсами, що стосуються військових злочинів, у тому числі викрадень, катувань, згвалтувань. Відповідні історії вимагають залучення партнерських організацій, а також інституцій, які документують ці злочини для Міжнародного кримінального суду. https://www.facebook.com/UNWUD/posts/7595509427189013
 
У планах ВОНЖ “ВОНА” подальша допомога спільноті ЖЖН у вирішення їх нагальних проблем та розширення послуг із допомоги у зв’язку з воєнними викликами.
 
Звернутися по допомогу до наших регіональних представниць та параюристок можна за посиланням: https://www.unwud.org/predstavnytstva-v-rehionakh/
 
Наші спеціалістки надають таку допомогу:
✅ АРТ та ЗПТ, тестування на ВІЛ, гепатити.
✅ Консультування щодо усіх форм насильства.
✅ Допомога у переміщенні ВПО, гуманітарна допомога.
✅ Консультування щодо стигми та дискримінації.
✅ Батьківські та материнські права.
✅ Переміщення закордон.
✅ Допомога у випадках порушення прав.
✅ Психологічна підтримка.
 
Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють із наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацію спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
——-
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародний фонд “Відродження”.