Сьогодні ми знову піднімаємо тему стигматизації жінок, які живуть з наркозалежністю, медпрацівниками, до яких вони звертаються за допомогою.
Про ще одне втрачене життя розповідає регіональна координаторка Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” в рамках Проекту PITCH в Україні, параюристка Наталя Карагашова
“Ні для кого не секрет, що проблема з судинами — поширене ускладнення у випадку вживання ін’єкційних наркотиків. Альона ще зранку 06.06.2020 звернула увагу на біль в нозі й помітила, що з місця ін’єкції витікає мутнувата рідина, а сама кінцівка набрякла. Через якийсь час до болю додалася ще й висока температура. Альона звернулася до лікаря за місцем реєстрації, потім до Інституту вен. Усі лікарі бачили проблему, всі говорили, що ситуація дуже серйозна. Дехто з фахівців казав, що потрібно відрізати ногу, щоб врятувати життя. Тільки ніхто нічого не робив, окрім заяв “Скоро твоя дитина залишиться сиротою” або “Ось розкажи мені, що такого в цьому кайфі, що ти сама себе довела до такого?”. Альону не госпіталізували.
Нога ще більше набрякла, температура не спадала ні на хвилину, біль ставав нестерпним. Бувало, що жінка тричі за день викликала швидку, проте забирати пацієнтку, яка мучилася від болю та жару, швидкі не квапилися. Слід сказати, що один раз швидка таки доставила жінку до Інституту вен, проте розбуджені серед ночі лікарі тільки сказали, що потрібна ампутація, а спеціаліста, який би міг її провести, у них нема. Альона знову опинилася вдома з високою температурою, болем, важко хвора і безпорадна.
27.06.2020 жінку таки госпіталізували в одну з лікарень Харкова, там вона продовжувала страждати від болю, слухати про те, що її в кращому випадку врятує операція, і вона сама винна у тому, що з нею відбувається. Альона була згодна, щоб їй відрізали ногу, але лікарі з операцією не поспішали.
Подруга жінки тільки 29.06.2020 звернулася за допомогою до мене, параюристки і регіональної координаторки Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА”. Вночі жінку перевели до реанімації, а наступної ночі вона померла. Її дитина таки залишилася сиротою”, – завершила свою сумну розповідь Наталя Карагашова.
Цей випадок, на жаль, типовий. Тому зараз ми хочемо звернутися до усіх, кому відмовляють в медичній допомозі через вживання психо-активних речовин. ОДРАЗУ ЗВЕРТАЙТЕСЯ ЗА ДОПОМОГОЮ, як тільки ваше конституційне право на охорону здоров’я порушують. Запишіть в телефоні номер Національної Гарячої Лінії з питань наркозалежності та ЗПТ 0-800-507-727 та номер параюристки Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” (контакти вуличних юристок та регіональних координаторок Проект PITCH в Україні тут – http://www.unwud.org/predstavnytstva-v-rehionakh/ )
На кожному етапі можна стимулювати діяльність лікарів. Для цього є величезна кількість механізмів: це і звернення до головного лікаря медзакладу, і виклик поліції, і звернення до прокуратури.
Те, як ви проживаєте своє життя, не дає медпрацівникам ніякого права засуджувати вас та відмовляти вам у медичній допомозі.
Про один з численних випадків, коли ми дійсно допомогли людині в схожій ситуації, можна прочитати за посиланням.