Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Про ситуацію з доступом до ЗПТ у Слов'янську

 

“”У Слов’янську пацієнти ЗПТ на первинній ланці знаходяться вдома на карантині, а пацієнти, які отримують препарат в наркодиспансері продовжують щодня відвідувати сайт, виключення тільки для учасників програми з інших міст, вони на домашньому стаціонарі”, – розповіла регіональна координаторка Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” Олена.

“До мера міста було відправлено звернення від пацієнтів з проханням виписати перепустки до міського транспорту, щоб люди, які далеко живуть, не мали проблем з запізненнями до кабінету ЗПТ, бо часи роботи кабінету знову було скорочено. Тепер у будні кабінет працює з 8.00 до 9.00, у свята та вихідні – з 7.30 до 8.30”, – поділилася наша активістка.

Пацієнтів також дуже хвилює питання доставки препарату у разі захворювання кого-небудь з них коронавірусом: чи не буде загрози переривання життєво важливого лікування?

Інша не менш болюча проблема – це відсутність роботи. Багато учасників програми її втратили у зв’язку з карантином, а знайти нову пацієнту ЗПТ та ще й в умовах карантину – дуже нелегко.

“Я нарешті отримала відповідь на свої численні скарги та звернення від обласного позаштатного нарколога Пієнка А.С. У ній говориться, що з метою максимального обмеження пересування учасників ЗТ, рекомендовано максимально забезпечити переведення учасників програми на стаціонар вдома з метою запобігання розповсюдження COVID-19. Проте рішення по кожному пацієнту приймається керівником закладу, що впроваджує ЗПТ”, – пояснила Олена.