Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Презентуємо напрацювання та досягнення ВОНЖ "ВОНА" у 2021 році. Частина 2

Сьогодні до вашої уваги адвокаційні досягнення нашої організації, що стосуються розвитку та посилення спроможності спільноти ЖЖН для представництва й захисту своїх прав в Україні та на мiжнародному рiвнi. 
Отже, у другому півріччі минулого року досягнуто наступних результатів:
 
🔼 Розроблено та затверджено керiвництвом двох національних мереж людей, якi живуть із наркозалежнiстю (Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА та Всеукраїнське об’єднання людей з наркозалежністю) порядок виборів представників/ць спільноти до СКК ycix рiвнiв. Важливим досягненням є закріплення у Порядку принципу гендерної рівності в представництві людей, які вживають наркотики в СКК національного рівня. Діяльність вiдбулася у партнерстві з проєктами Альянсу громадського здоров’я  та INPUD.
🔼 Нашою організацією продовжено діяльність щодо розробки клінічного протоколу (клінічних настанов) ведення вагітності та пологів у жiнок, якi вживають психоактивні речовини (ПАР). Зокрема, була розроблена аналітична записка «Аналіз нормативних документiв щодо ведення вагітності та пoлoгiв у жiнок, якi вживають ПАР. Документ розроблений за участі фахівців/чинь Міністерства охорони здоров’я України. Аналiтична записка буде використана як доказовий матеріал для розробки клінічних настанов і рекомендацій клінічного протоколу щодо ведення вагітності та пологів у жiнок, якi вживають ПАР.
🔼 Продовжено діяльність з адвокації змін у національне законодавство щодо дискримінаційного положення Сімейного кодексу стосовно фактів позбавлення батьківських прав лише за наявності діагнозу “наркозалежність”. У рамках цієї діяльності був проведений моніторинг судових рішень пo батьківським правам людей із наркозалежністю. Наразi підготовлено звіт-моніторинг за 2021 рік. Цей документ буде використано у 2022 році для визнання статті 164 Сімейного Кодексу як такої, що має ознаки дискримінації. Також звіт передано партнерським органiзацiям — «ЮрФем» та «Фундація правової допомоги» для використання у програмах навчання адвокатів щодо надання правової допомоги жінкам із вразливих груп.
🔼 Організовано Третій національний форум жiнок, якi живуть з наркозалежністю, у якому взяли участь понад 80 учасників та учасниць. Важливим досягненням є те, що до заходу були залучені організації, які зацікавлені у формуваннi комплексного пiдходу до проблематики гендерного насильства, формування недискримінаційного iнформацiйного простору щодо наркозалежних жінок.
 
Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють із наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацію спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
——-
 
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund.