UkrainianEnglishRussian

Презентуємо напрацювання та досягнення ВОНЖ "ВОНА" у 2021 році. Частина 2

Сьогодні до вашої уваги адвокаційні досягнення нашої організації, що стосуються розвитку та посилення спроможності спільноти ЖЖН для представництва й захисту своїх прав в Україні та на мiжнародному рiвнi. 
Отже, у другому півріччі минулого року досягнуто наступних результатів:
 
🔼 Розроблено та затверджено керiвництвом двох національних мереж людей, якi живуть із наркозалежнiстю (Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА та Всеукраїнське об’єднання людей з наркозалежністю) порядок виборів представників/ць спільноти до СКК ycix рiвнiв. Важливим досягненням є закріплення у Порядку принципу гендерної рівності в представництві людей, які вживають наркотики в СКК національного рівня. Діяльність вiдбулася у партнерстві з проєктами Альянсу громадського здоров’я  та INPUD.
🔼 Нашою організацією продовжено діяльність щодо розробки клінічного протоколу (клінічних настанов) ведення вагітності та пологів у жiнок, якi вживають психоактивні речовини (ПАР). Зокрема, була розроблена аналітична записка «Аналіз нормативних документiв щодо ведення вагітності та пoлoгiв у жiнок, якi вживають ПАР. Документ розроблений за участі фахівців/чинь Міністерства охорони здоров’я України. Аналiтична записка буде використана як доказовий матеріал для розробки клінічних настанов і рекомендацій клінічного протоколу щодо ведення вагітності та пологів у жiнок, якi вживають ПАР.
🔼 Продовжено діяльність з адвокації змін у національне законодавство щодо дискримінаційного положення Сімейного кодексу стосовно фактів позбавлення батьківських прав лише за наявності діагнозу “наркозалежність”. У рамках цієї діяльності був проведений моніторинг судових рішень пo батьківським правам людей із наркозалежністю. Наразi підготовлено звіт-моніторинг за 2021 рік. Цей документ буде використано у 2022 році для визнання статті 164 Сімейного Кодексу як такої, що має ознаки дискримінації. Також звіт передано партнерським органiзацiям — «ЮрФем» та «Фундація правової допомоги» для використання у програмах навчання адвокатів щодо надання правової допомоги жінкам із вразливих груп.
🔼 Організовано Третій національний форум жiнок, якi живуть з наркозалежністю, у якому взяли участь понад 80 учасників та учасниць. Важливим досягненням є те, що до заходу були залучені організації, які зацікавлені у формуваннi комплексного пiдходу до проблематики гендерного насильства, формування недискримінаційного iнформацiйного простору щодо наркозалежних жінок.
 
Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють із наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацію спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
——-
 
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram