Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Презентація фільму "Місце покарання - пологовий"

Сьогодні, Міжнародним днем прав людини, завершується акція “16 Днів проти насильства”. Проте із закінченням акції боротьба не завершується – ми продовжуємо відстоювати права жінок, які живуть із наркозалежністю, продовжуємо висвітлювати наявні проблеми та докладати зусиль для їх вирішення.
 
Однією з гострих тем у нашій боротьбі є материнство і все, що з ним пов’язане, в тому числі й тема пологів. Жінки, які живуть із наркозалежністю, стикаються із множинною стигмою та дискримінацією, і особливо вразливі в момент повної незахищеності, як, наприклад, під час пологів. В таку хвилину жінка повністю залежна від свого лікаря, та оточення, в тому числі й від молодшого медичного персоналу. В таку хвилину жінка потребує підтримки, захисту і впевненості в тому, що все буде добре.
 
Багато жінок зі спільноти згадують історію народження своїх дітей як тортури, або не бажають говорити на цю тему взагалі. Проте ми впевнені – замовчування проблеми робить її ще глибшою, і для її вирішення, в першу чергу, про неї треба розповісти.
Запрошуємо вас познайомитися із трьома героїнями фільму “Місце покарання – пологовий” та почути їх історію!
 
Переглянути фільм можна за посиланням: https://youtu.be/4e6_4GDkzx0
 
Нагадаємо, Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють із наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацію спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
——-
Видано за фінансової підтримки МБФ Альянс громадського здоров’я Alliance for Public Health в рамках реалізації програми «Прискорення прогресу у зменшенні тягаря туберкульозу та ВІЛ-інфекції в Україні», яка реалізується за підтримки The Global Fund для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією.
 
Ми також дякуємо колегам з DUNews за допомогу в створенні відео.