Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Представниця ВО "ВОНА" взяла участь у круглому столі, який очолила Директор Центру соціальних служб, сім'ї та молоді

Олена Курлат, регіональна представниця ВО ВОНА в Донецькій області повідомляє, що13/08/2020 в Слов’янській міській бібліотеці відбувся круглий стіл, який очолила Віра Михайлівна Павлова, директор Центру соціальних служб, сім’ї та молоді. Вона представляла МВФ «Українська фундація громадського здоров’я», що проводить дослідження громадської думки про рівень безпеки у м. Слов’янськ, пов’язані з цим проблеми та шляхи їх вирішення. На круглому столі були присутні сімейні лікарі, які працюють з пацієнтами ЗПТ, представники ГО Наша Допомога, які працюють в Проекті PITCH в Україні, представниця реабілітаційного центру «Перемога».

Присутні на круглому столі обговорювали питання безпеки у місті, роботу поліції, освітлення вулиць та інші загальні питання. Але основною темою розмови були співвідносили громади та наркозалежних людей. Усі зібрані виявилися однодумцями щодо необхідності розширення програми ЗПТ та розробки проектів, які б дали можливість зробити це за міські кошти та дати необхідну медико-соціальну та психологічну допомогу наркозалежним.

Присутніх обурювало те, що поліція робить показники на споживачах, а бенефіціари та крупні дилери остаються безкарними. Лікарі вперше висловилися за легалізацію легких наркотиків. Медичні та соціальні працівники вважають, що потрібне широке освітлення та обговорення з суспільством роботи, орієнтованої на вирішення проблем, пов’язаної з наркозалежністю, включно з лікуванням наркозалежних та поверненням їх у суспільство. Це, за думкою усіх присутніх, поступово мінімізує та попередить правопорушення з боку наркозалежних людей, дасть можливість інтегрувати їх в суспільство.

Результати цього обговорення будуть використані для розробки міської програми задля підвищення безпеки у місті Слов’янськ.

Олена Курлат повідомляє, що це була дуже корисна, важлива, та своєчасна розмова та має надію, що це буде мати корисні та перспективні наслідки для спільноти наркозалежних.