Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Представниця БО "ВОНА" увійшла до робочої групи щодо подальшого розвитку Чернівецького обласного наркологічного диспансеру

Нещодавно відбулася перше засідання, де обговорювали плани роботи медичного закладу та розвиток нового напряму для мiста Чернівці роботи мобільної мультидисциплінарної бригади психіатричної допомоги та бригада паліативної допомоги. Мета такого нововведення ефективне та своєчасне охоплення послугами людей з уразливих груп, в тому числі наркозалежних, які залишилися один на один зі своєю проблемою. 

 

Для нас важливо, щоб у перспективі зруйнувалися бар’єри постановки на програму ЗПТ, з якими стикаються маломобільні і паліативні хворі, зазначила Влада Мелентій, регіональна представниця БО “ВОНА” у Чернівецькій області. 

 

Хочемо відзначити, що наркодиспансер почав тісно співпрацювати з представниками/цями спільноти наркозалежних людей для того, щоб розвивати такі послуги, які відповідали б міжнародним стандартам.

 

БО “ВОНА” ставить собі за ціль співпрацювати з державними структурами та підтримувати нововведення, що наближають профілактику і лікування наркозалежності в Україні до кращих практик європейських країн. Також ми регулярно відстежуємо неприпустимість порушення прав наркозалежних людей психіатричними службами. На жаль, саме страх та осуд часто є бар’єром до отримання психіатричної допомоги пацієнтами/ками з наркозалежністю.

 

Раніше ми повідомляли про початок видачі замісної підтримувальної терапії (ЗПТ) у Чернівцях для самостійного прийому для всіх без винятку пацієнтів на вихідні і святкові дні. Також спільно із медзакладом було вирішено питання щодо врахування думки пацієнта/ки про перехід на інший препарат ЗПТ. Представниці БО “ВОНА” активно адвокатували та підтримували такі кроки, оскільки вони орієнтуються на потреби хворих. 

 

Нагадаємо, що ефективність ЗПТ полягає в індивідуальному підборі ліків/дозування (є декілька препаратів), що дозволяє стабілізувати стан здоров’я пацієнта/ки, поліпшити фізіологічний та психоемоційний стан. Терапія ефективна тільки, коли забезпечено лікування, що відповідає реальним потребам пацієнта та відповідає рекомендаціям МОЗу.

Нагадаємо, діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки Альянс громадського здоров’я Alliance for Public Health та за підтримки The Global Fund.