Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Представниці ВОНЖ "ВОНА" приєдналися до глобальної кампанії "Support. Don't Punish"

Представниці ВОНЖ “ВОНА” із різних областей України, незважаючи на воєнну агресію рф, приєдналися до глобальної кампанії Support. Don’t Punish. (“Підтримати. Не карати”), що спрямована на подолання численних бар’єрів, які руйнують життя наркозалежних людей.
 
💬 “Представниці спільноти жінок ЖЖН разом Всеукраїнське об’єднання людей з наркозалежністю “ВОЛНА”, іншими партнерами/ками, пацієнтами/ками ЗПТ, вкотре підтримали адвокаційну кампанію, щоб нагадати про проблеми наркозалежних людей в Україні, – відзначила директорка ВОНЖ “ВОНА” Тетяна Лебедь. – На жаль, у зв’язку з війною, акції відбулися виключно у регіональному форматі та без масової залученості активістів/ок через постійні ракетні обстріли”.
 
Під час заходів, що охопили Запоріжжя-Полтаву-Одесу-Київ-Чернівці-Луцьк-Батумі (Грузія), Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” виділило наступні проблемні питання спільноти ЖЖН:
📍 Наркозалежні жінки через війну стали ще більш вразливими, оскільки саме на їхні плечі лягли проблеми з переїздом у інший регіон чи закордон. Крім їжі та нагальних потреб із житлом, часто жінка має одноосібно дбати про дітей та батьків/родичів похилого віку.
📍 У такий складний час жінкам зі спільноти ЖЖН просто не вистачає часу на піклування про своє здоров’я та лікування ВІЛ/СНІДу, вірусних гепатитів, туберкульозу, інших захворювань.
📍 Часто представницям спільноти, навіть, у воєнний час, відмовляють у медичній допомозі через діагноз “наркозалежність” та завдають дискримінаційних образ і докорів.
📍 У Сімейному кодексі все ще є дискримінаційна стаття (ст. 164), що дозволяє вилучення дитини виключно через діагноз “наркозалежність”. Неодноразово цей факт був використаний родичами/батьками, щоб забрати дитину у матері.
📍 Складнощі з отриманням ліків – замісної підтримувальної терапії (ЗПТ) та антиретровірусної терапії (АРТ). У деяких регіонах, наприклад, через релігійність громад та інші регіональні особливості – ці сервіси не надаються або надаються у обмеженій кількості, особливо у невеликих містечках.
📍 Проблеми з працевлаштуванням нарkозалежних жінок. Ще до війни було мало роботодавців, які адекватно ставилися до ЖЖН, та хотіли нас бачити у своїх колективах. Зараз ситуація у зв’язку з війною та економічною кризою, ще більше погіршилася. Цей факт робить ЖЖН залежними від своїх партнерів та родичів. А як відомо, фінансова залежність провокує домашнє та гендерно орієнтоване насильство, особливо під час війни, коли люди живуть у складних умовах.
Закликаємо кожного: підтримати нас, а не дискримінувати!
 
Звернутися по допомогу до регіональних представниць та параюристок можна за посиланням: https://www.unwud.org/predstavnytstva-v-rehionakh/ 
 
Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють із наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацію спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
——-
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародний фонд “Відродження”.