Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Представниці ВО “ВОНА” взяли участь в V Національному Форумі людей, які живуть із наркозалежністю

Представниці ВО “ВОНА” взяли участь в V Національному Форумі людей, які живуть із наркозалежністю, організаторами якого є БО “БФ “Всеукраїнське об’єднання людей з наркозалежністю (ВОЛНА)”. Тетяна Лебідь та Галина Корнієнко відповіли на питання учасників форуму під час сесії “Ґендерна рівність Спільноти”.

 

Головною темою розмови стало питання гендерної рівності в спільноті людей, які вживають наркотики, в різних аспектах життя. Наприклад, у доступі до програм зменшення шкоди, зокрема ЗПТ та супутніх послугах. Особливу увагу було приділено питанню ґендерного насильства, як ґрунтовного бар’єра доступу наркозалежних жінок до послуг та питанню відсутності гендерного підходу до розробки та впровадження національної наркополітики.

 

“Зараз ми можемо сказати, що наркополітика не лише є неліберальною, а ще й вона не має статі. Вона геть не враховує проблеми і потреби жінок, не враховує інтереси та різницю між чоловіками та жінками” – поділилися активістки. 

 

Нагадаємо, Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють із наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацію спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».

——-

Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки Альянс громадського здоров’я Alliance for Public Health та за підтримки The Global Fund.