Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Представниці ВО "ВОНА" взяли участь в ІІІ Національній конференції з наркополітики

У Києві відбулася ІІІ Національна конференція з наркополітики «Підтримка реалізації Української Стратегії щодо наркотиків», організована Управлінням ООН із наркотиків та злочинності (UNODC), в якій взяли участь представниці Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА”. Учасниками та доповідачами конференції стали представники партнерських організацій, які підняли на обговорення багато важливих тем, таких як “поточний стан впровадження ЗПТ”, “порушення прав людей, які вживають наркотики в “реабілітаційних центрах”, “досвід роботи Національної Гарячої Лінії з питань наркозалежності та ЗПТ” та ще багато цікавого.

 

Тетяна Лебедь, директорка ВО “ВОНА” представила результати та досвід роботи національної мережі параюристок зі спільноти жінок, які вживають наркотики.

 

“Жінки із мережі параюристок (“вуличні юристки”) надають консультації жінкам із спільноти людей, які живуть із наркозалежністю, працюють над тим аби підвищити поінформованість ЖЖН щодо можливостей захисту своїх прав та шляхів протидії стигмі та дискримінації. – поділилася Тетяна, – За 2020-2021 роки 30 параюристок опрацювали майже 2000 кейсів порушення прав жінок, які живуть із наркозалежністю.”

 

Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють із наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацію спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».

——-

Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки Альянс громадського здоров’я Alliance for Public Health та за підтримки The Global Fund.