Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Представниці спільноти та активістки ВО «ВОНА» в Луцьку долучилися до акції «OVERDOSE UA - час допомагати!»

У Луцьку сьогодні пройшла зустріч ініціативної груп жінок, які живуть з наркозалежністю, присвячена Міжнародному дню боротьби з передозуванням. Вирішили долучитися до акції “OVERDOSE UA – час допомагати”.
 
Говорили про те, що в Україні немає статистики смертей від передозування.
Препарат “Налоксон”, який рятує життя при передозуванні опіоїдами, не купиш в аптеках м. Луцька. Цей препарат розповсюджується соціальними працівниками РОБФ “Наше Майбутнє” завдяки проекту “Профілактики передозування в Рівненській, Волинській та Тернопільській областях за підтримки МБФ Альянс громадського здоров’я Alliance for Public Health.
 
“Тільки цього року (це ті випадки, про які нам відомо, чи соціальні працівники брали участь в рятуванні життя) нам вдалося врятувати чотири людини. Останній випадок трапився місяць тому. До нашої активістки та соціальної працівниці Зоткіної Т. подзвонила жінка з проханням допомогти подрузі з симптомами передозування. 2 ампули “Налоксону” – ціна врятованого життя.
Ми впевнені, що МОЗ України має забезпечити системний підхід для профілактики передозування”- говорить РП БО “ВОНА” в Волинській області Ємельянова Ірина.