Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Представниці ВО "ВОНА" взяли участь в акції "Підтримати. Не Карати" під Верховною Радою

Активістки Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” взяли участь в акції “Підтримати. Не карати” (Support. Don`t punish). Цей захід традиційно проходить 26 червня – у Міжнародний день боротьби зі зловживанням наркотиками та їх незаконним обігом і в Міжнародний день підтримки жертв катувань.

 

Директорка організації Тетяна Лебедь виступила з промовою, в якій звернула увагу на дискримінаційні норми законодавства щодо жінок, які живуть з наркозалежністю та пацієнток замісної підтримувальної терапії. У представниць спільноти соціальні служби вилучають дітей. Це відбувається тільки тому, що в Сімейному Кодексі є дискримінаційна 164 стаття, п.4. Вона спирається на неіснуючий діагноз, не враховує поведінку жінки, її бажання і зусилля, для того, щоб бути гарною мамою.

 

Як показує досвід роботи ВО “ВОНА”, не у всіх жінок вистачає сили для боротьби і відстоювання власних прав. Деякі не витримують і йдуть з життя, а діти залишаються сиротами.
“Тому до лозунгу “Підтримати. Не карати” ми додаємо ще декілька: “Діти не іграшки системи”, “Грайтеся іграшками, а не долями “- пояснила Тетяна.

 

Після виступу на підкріплення цих слів активістки ВО ВОНА та ВОЛНа склали м’які іграшки під Верховною Радою.