Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Представниці БО "ВОНА" роблять все можливе, щоб жінки з вразливої до ВІЛ спільноти мали доступ до лікування

У третю неділю травня відзначають День пам’яті жертв СНІДу.
Чи не в кожної активістки Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” є друзі, рідні, або знайомі, життя яких забрала ця небезпечна хвороба. Тому представниці БО “ВОНА” роблять все можливе, щоб жінки з вразливої до ВІЛ спільноти мали доступ до лікування.
“Жінки, які мають ВІЛ-позитивний статус, завжди можуть розраховувати на мою підтримку й підтримку інших представниць спільноти. Якщо в когось з жінок, які мешкають в Житомирській області, нема грошей для проїзду, я або інша їхня подруга допомагає отримати життєво необхідні ліки. Алгоритм дій відпрацьований: перш за все потрібна довіреність на ім’я людини, яка буде отримувати препарати АРТ. Далі цю довіреність потрібно показати лікарю. Отримані препарати можна віддати особисто в руки або відправити Новою Поштою або Укрпоштою”, – розповіла регіональна координаторка Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” Марія Піджара.
Завдяки таким нескладним діям багато жінок вже уникнули перерви в лікуванні та зберегти здоров’я.
“Всім жінкам, з якими я працюю, пояснюю, що ми – як клітини одного організму. З нами буде все добре лише тоді, коли ми будемо допомагати одна одній, підтримувати у важкі моменти й приходити на допомогу”, – поділилася Марія.

——— 

Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють з наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацією спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
 
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародний фонд “Відродження”.