UkrainianEnglishRussian

Правила участі у програмі ЗПТ: інформаційна зустріч у м. Полтава

У місті Полтава, на базі Ресурсний центр БО ВОЛНа “Схід” відбулася інформаційна зустріч активісток організації ВО “ВОНА”. Надежда Колосовская, регіональна представниця ВО “ВОНА” у Полтавській області, спілкувалася із жінками на тему правил участі у програмі ЗПТ, а також щодо наслідків в разі їх порушення.
 
💬 “Деякі з учасниць є пацієнтками замісної терапії. Кожна з пацієнток підписувала згоду, коли починала лікування опіоїдної залежності, в якій були прописані правила прийому препаратів. Про ці правила ми сьогодні і вирішили згадати.” – розповіла Надія.
 
❗️ Пам’ятайте правила участі у ЗПТ ❗️
Пацієнту заборонено:
🔸 відвідувати заклад охорони здоров’я для отримання ЗПТ у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння;
🔸 виносити отримані препарати за межі кабінету, де проводиться ЗПТ, крім випадків видачі цих препаратів для самостійного прийому хворим в амбулаторних умовах, у тому числі в умовах створеного стаціонару вдома;
🔸 здійснювати будь-які незаконні дії з психотропними речовинами, наркотичними засобами або прекурсорами на території закладу охорони здоров’я;
🔸 порушувати громадський порядок на території закладу охорони здоров’я, на базі якого надається ЗПТ.
 
📌За порушення вказаних правил Ваша участь у ЗПТ може бути припинена.
 
Порушенням і навіть кримінальною відповідальністю є отримання препаратів у кількох медичних закладах одночасно. Це ст. 308 КК України – заволодіння наркотичними засобами шляхом шахрайства.
 
🔗 Ознаймитися із чинним наказом “Про внесення змін до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 27 березня 2012 року № 200” та інформаційною згодою можна за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0051-21#Text
 
▶️ Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють із наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацію спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
——-
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки Альянс громадського здоров’я Alliance for Public Health та за підтримки The Global Fund.
 
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram