Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Правила участі у програмі ЗПТ: інформаційна зустріч у м. Полтава

У місті Полтава, на базі Ресурсний центр БО ВОЛНа “Схід” відбулася інформаційна зустріч активісток організації ВО “ВОНА”. Надежда Колосовская, регіональна представниця ВО “ВОНА” у Полтавській області, спілкувалася із жінками на тему правил участі у програмі ЗПТ, а також щодо наслідків в разі їх порушення.
 
💬 “Деякі з учасниць є пацієнтками замісної терапії. Кожна з пацієнток підписувала згоду, коли починала лікування опіоїдної залежності, в якій були прописані правила прийому препаратів. Про ці правила ми сьогодні і вирішили згадати.” – розповіла Надія.
 
❗️ Пам’ятайте правила участі у ЗПТ ❗️
Пацієнту заборонено:
🔸 відвідувати заклад охорони здоров’я для отримання ЗПТ у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння;
🔸 виносити отримані препарати за межі кабінету, де проводиться ЗПТ, крім випадків видачі цих препаратів для самостійного прийому хворим в амбулаторних умовах, у тому числі в умовах створеного стаціонару вдома;
🔸 здійснювати будь-які незаконні дії з психотропними речовинами, наркотичними засобами або прекурсорами на території закладу охорони здоров’я;
🔸 порушувати громадський порядок на території закладу охорони здоров’я, на базі якого надається ЗПТ.
 
📌За порушення вказаних правил Ваша участь у ЗПТ може бути припинена.
 
Порушенням і навіть кримінальною відповідальністю є отримання препаратів у кількох медичних закладах одночасно. Це ст. 308 КК України – заволодіння наркотичними засобами шляхом шахрайства.
 
🔗 Ознаймитися із чинним наказом “Про внесення змін до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 27 березня 2012 року № 200” та інформаційною згодою можна за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0051-21#Text
 
▶️ Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють із наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацію спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
——-
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки Альянс громадського здоров’я Alliance for Public Health та за підтримки The Global Fund.