Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Працюємо для протидії поширення туберкульозу

Питанням профілактики поширення туберкульозу зацікавилася регіональна координаторка Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА» в Одеській області Тетяна Сільвестрова.
 
Річ у тім, що в березні ОБФ «Дорога к Дому» взявся за реалізацію пілотного проєкту «Активне виявлення випадків туберкульозу серед ЛВІН силами спільноти». Тому наша регіональна координаторка відвідала “Одеський обласний центр соціально значущих хвороб”, де соціальні працівники надають допомогу клієнтам цього проєкту.
 
«Традиційно, в Одесі за флюорографію необхідно заплатити 50 грн. Навіть така, здавалося б, невелика сума, може стати серйозним бар’єром для представників та представниць спільноти. Тому я вирішила, що називається, на собі випробувати, як же працює цей проєкт, і пройти весь шлях клієнта від початку до кінця. Що ж, зустрівшись з соціальним представником, я отримала направлення на флюорографію, пройшла її безкоштовно, отримала консультацію флюорографа. Якби мені знадобилася консультація фтизіатра – вона б теж була безкоштовною. Тепер я буду направляти ЖЖН проходити обстеження на туберкульоз – роботи флюорографію та, за необхідності, КТ. Дякую партнерам за таку можливість», – поділилася Тетяна.
 
——
Нагадуємо, що діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” проводиться за фінансування Альянс громадського здоров’я за підтримки за підтримки Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією (The Global Fund to Fight AIDS, Tuberculosis and Malaria).