Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Поширення обізнаності щодо щеплення проти COVID-19 в Сумській області

Нещодавно регіональна представниця ВО “ВОНА” в м. Суми Олена Мішура зустрілася із представницями дружніх організацій БО “ВОЛНА” і БО “Позитивні жінки” для обговорення проблеми небажання учасниць та учасників замісної підтримувальної терапії (ЗПТ) робити щеплення від COVID-19. #ВОНА
 
Було прийнято рішення особисто зустрітися з представниками і представницями спільноти людей, які живуть із наркозалежністю для висвітлення плюсів та ймовірних мінусів вакцинування.
 
✅ Нагадуємо вам, щеплення від COVID-19 – це захист від ускладнень в разі інфікування, або навіть від захворювання взагалі.
 
✅ Вакцинація від COVID-19 є добровільною, проте Міністерство охорони здоров’я та Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендують зробити вакцинацію для того, щоб захистити життя та здоров’я вас та ваших близьких, які можуть бути в групі ризику.
 
❗️Єдиним абсолютним і постійним протипоказанням до щеплення конкретною вакциною є важка алергічна реакція або анафілактичний шок на першу дозу цієї вакцини. Детальніше про протипоказання до вакцинації проти COVID-19 можна дізнатися за посиланням: https://moz.gov.ua/article/health/jaki-e-protipokazannja-do-vakcinacii-vid-covid-19
 
❓ Якщо у вас виникли питання щодо коронавірусної інфекції закликаємо вас звернутися до свого сімейного лікаря або зателефонувати на Національну Гарячу Лінію з питань наркозалежності та ЗПТ за телефоном 0-800-507-727 (дзвінки в межах України безкоштовні) де можна отримати безкоштовну консультацію лікаря-інфекціоніста.
 
ВО «ВОНА» є мережею регіональних лідерок, які працюють з наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацію спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
——-
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки Альянс громадського здоров’я Alliance for Public Health та за підтримки The Global Fund.