Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Поради про вакцинацію від коронавірусу представницям ЖЖН

У Дніпрі відбулася інформаційна зустріч для представниць спільноти жінок, які живуть з наркозалежністю (ЖЖН). Цього разу темою обговорення стала вакцинація від COVID-19.
 
Слід зауважити, що протипоказань для наркозалежних людей, у тому числі, які живуть із ВІЛ, немає. Проте перед вакцинацією від коронавірусу рекомендована консультація з лікарем/кою.
 
Оскільки наркозалежні жінки часто мають супутні захворювання, завідувачка та інфекціоністка Дніпровського міського центру профілактики та боротьби зі СНІДом Олена Ліснича, дає наступні поради.

-Перед вакцинацією необхідно здати такі аналізи: загальний аналіз крові, нирково-печінковий аналіз і креатинін.

-Пройти рентгенографію органів грудної клітини.

-Обов’язково напередодні вакцинації стежити за самопочуттям (температура, нездужання, інші симптоми).

-При низьких показниках СД4 проводити вакцинацію не рекомендується!

Нагадаємо, що БО “ВОНА” регулярно організовує у регіонах України інформаційні заняття із представницями спільноти ЖЖН. Під час заходів жінки обговорюють важливі теми, що стосуються порушення прав і свобод, стигми та дискримінації ЖЖН, лікування наркозалежності, питань збереження жіночого здоров’я, протидії гендерно-орієнтованому насильству тощо.
 
Сьогодні БО «ВОНА» є мережею регіональних представництв. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна-рівній».
 
Дізнатися про інформаційні зустрічі АБО звернутися по допомогу до наших регіональних представництв можна за посиланням: https://www.unwud.org/predstavnytstva-v-rehionakh/
——–
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки Альянс громадського здоров’я Alliance for Public Health та за підтримки The Global Fund.