UkrainianEnglishRussian

Поради про вакцинацію від коронавірусу представницям ЖЖН

У Дніпрі відбулася інформаційна зустріч для представниць спільноти жінок, які живуть з наркозалежністю (ЖЖН). Цього разу темою обговорення стала вакцинація від COVID-19.
 
Слід зауважити, що протипоказань для наркозалежних людей, у тому числі, які живуть із ВІЛ, немає. Проте перед вакцинацією від коронавірусу рекомендована консультація з лікарем/кою.
 
Оскільки наркозалежні жінки часто мають супутні захворювання, завідувачка та інфекціоністка Дніпровського міського центру профілактики та боротьби зі СНІДом Олена Ліснича, дає наступні поради.

-Перед вакцинацією необхідно здати такі аналізи: загальний аналіз крові, нирково-печінковий аналіз і креатинін.

-Пройти рентгенографію органів грудної клітини.

-Обов’язково напередодні вакцинації стежити за самопочуттям (температура, нездужання, інші симптоми).

-При низьких показниках СД4 проводити вакцинацію не рекомендується!

Нагадаємо, що БО “ВОНА” регулярно організовує у регіонах України інформаційні заняття із представницями спільноти ЖЖН. Під час заходів жінки обговорюють важливі теми, що стосуються порушення прав і свобод, стигми та дискримінації ЖЖН, лікування наркозалежності, питань збереження жіночого здоров’я, протидії гендерно-орієнтованому насильству тощо.
 
Сьогодні БО «ВОНА» є мережею регіональних представництв. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна-рівній».
 
Дізнатися про інформаційні зустрічі АБО звернутися по допомогу до наших регіональних представництв можна за посиланням: https://www.unwud.org/predstavnytstva-v-rehionakh/
——–
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки Альянс громадського здоров’я Alliance for Public Health та за підтримки The Global Fund.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram