Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Під час військових дій дуже важливо постійно моніторити ситуацію, тому координаторка проєктів розпочала візити в регіони

Під час військових дій дуже важливо постійно моніторити ситуацію, оскільки стан речей, виклики, потреби, можливості іноді змінюються щогодини.
 
“Ми як ніхто розуміємо, що наші фахівчині в регіонах не завжди мають можливість виважено та спокійно оцінити ситуацію через навантаження та постійний стрес. Тому для подальшої роботи з адвокації ми розпочали візити в регіони, що зазнали найбільш суттєвих впливів”, – зазначає координаторка проєктів Стрілецька Олена.
 
Першим з таких регіонів стало Запоріжжя – обласний центр, який приймає ВПО з Запорізької області (тимчасово окуповано близько 80 відсотків території, серед яких такі міста як Бердянськ, Мелітополь, Енергодар та інші).
 
Жінки з цих міст позбавлені доступу до замісної терапії на місцях, мають великі складнощі з пошуком житла після вимушеної евакуації, спостерігається дефіцит продуктової допомоги, практично не працюють програми адаптації.
Надання повноцінної адвокаційної допомоги та комунікація з представниками медичних закладів, представниками влади та державними установами проходить в умовах збільшеної кількості переселенців, постійних повітряних тривог та ракетних обстрілів.
 
“У процесі робочої зустрічі склали план дій і напрямку полегшення роботи параюристок, змінили актуальність деяких задач та алгоритми їх вирішення, створили мапу можливих партнерських взаємодій з іншими недержавними установами, що до війни не надавали послуг жінкам, які живуть з наркозалежністю. Виписали блоки типових звернень, що або виявилися з початком бойових дій, або змінилися в процедурах вирішення для створення алгоритмів для вирішенні цих питань”, – поділилася особливостями зустрічі Олена.
——-
▶️ Нагадаємо, Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють з наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацією спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародний фонд “Відродження”.