Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Перша в році зустріч ініціативної групи пройшла в Запоріжжі

У Запоріжжі наша регіональна коорднаторка Наталія Божко провела першу цьогоріч зустріч ініціативної групи. Її учасниці обговорили тему «Наркотичні засоби, їх використання та притягнення до відповідальності».
«Однією з проблем, яка турбує всіх без винятку представників та представниць спільноти людей, які вживають наркотики, є каральна наркополітика. Стаття 307 Кримінального кодексу закріплює відповідальність не лише за розповсюдження, а й за придбання та зберігання наркотичних речовин, а вживання без них – неможливе. Водночас гранично допустимі розміри наркотичних речовин настільки малі, що на лаві підсудних опиняються споживачі наркотиків», – пояснила учасницям зустрічі Наталія.
Учасниці зустрічі також поговорили про значення програм зменшення шкоди, які спрямовані на зниження темпів поширення ВІЛ та спрямовані зменшення шкоди, пов’язаної з вживанням наркотиків. Для наркоспоживачів надзвичайно важливий доступ до стерильних шприців, які роздають в рамках програм зменшення шкоди.
Наталія завершила зустріч роз’ясненнями, що завдяки замісній підтримувальній терапії залежна людина заощаджує гроші й може не боятися поліції, бо отримує препарат абсолютно законно.

——— 

Нагадаємо, Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють з наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацією спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародний фонд “Відродження”.