Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Параюристки БО "ВОНА" пройшли базовий тренінг

Параюристки БО «ВОНА» тепер захищатимуть права жінок, які живуть з наркозалежністю, ще ефективніше! Усе тому, що вони пройшли базовий тренінг.
 
Триденний захід був організований Всеукраїнським об’єднанням наркозалежних жінок «ВОНА» за фінансової підтримки МБФ Альянс громадського здоров’я  та за підтримки The Global Fund to Fight AIDS, Tuberculosis and Malaria.
Відбувалося навчання в Освітньому домі прав людини в Чернігові. Тут зібралися “вуличні юристки” організації з різних регіонів.
 
В ході тренінгу дівчата розглянули чине законодавство України, яке регулює обіг наркотичних засобів. Розібрали, кого можуть притягнути до відповідальності за вживання наркотичних речовин, напрацювали алгоритми взаємодії з правоохоронними органами.
Окремий день був присвячений гендерному аспекту в роботі параюристок. Присутні розібралися з темою множинної дискримінації представниць спільноти та опанували інструментами адвокації й захисту прав. Слід зазначити, що окрема сесія стосувалася гендерних стереотипів та гендерно обумовленого насильства.
Під час зустрічі також обговорили порядок оформлення кейсів та особливості висвітлення діяльності в соціальних мережах.
 
«Для нас надзвичайно важливо, щоб параюристки нашої організації могли на практиці застосовувати отримані знання. Саме тому ми не обмежувалися «сухим» розбором законодавства, а намагалися напрацювати дієві алгоритми для роботи. Крім того, дівчата аналізували власні кейси, наводили реальні приклади дій у тій чи іншій ситуації», – пояснила директорка Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА» Тетяна Лебедь.
 
З тренінгу “Знай свої права” кожна з учасниць вийшла з індивідуальним планом роботи у своєму регіоні.