Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Пам'ятка для жінок, які вживають наркотичні речовини

Представниці ВО “ВОНА” продовжують просвітницьку роботу серед наркозалежних жінок (ЖЖН) у різних регіонах нашої країни. Таке спілкування та обговорення нагальних проблем відбувається у форматі інформаційних зустрічей. #ВидиміТаСильні #ВОНА Учора захід пройшов у Луцьку та був присвячений надскладній темі — передозуванням наркотичними речовинами.
 
— Нещодавно нам стало відомо про смерть жінки 32-х років, матері 2-х малолітніх дітей. Вона померла від передозування наркотиками у під’їзді багатоповерхового будинку. Біля неї знайшли чотири пустих шприца. Що це було: бажання піти від життєвих негараздів чи нещасний випадок?! Зараз вже ніхто не надасть відповідь… — із сумом констатує регіональна представниця Ірина Ємельянова. — Тому на цьому зібранні ЖЖН говорили про передозування, згадали Олесю, якою гарною жінкою вона була, як дбала та турбувалася про своїх дітей. Згадали, що останнім часом вона була пригнічена, але ні з ким не ділилася своїми негараздами. Саме тому треба бути більш уважними та чуйними до оточуючих! Поговорили про те, що ніколи не пізно, поки ти живий, змінити свою поведінку на менш ризиковану, або взагалі докорінно змінити своє життя. Наше життя — у наших руках!
 
Також наша спеціалістка оприлюднила пам’ятку для жінок, які вживають наркотичні речовини. Якщо ти зараз з якихось причин не можеш відмовитися від ін’єкційних наркотиків, то слід пам’ятати:
 
‼️ Якщо ти вживаєш на самоті, то тобі не буде кому допомогти у разі передозування.
‼️ Не вживай всю дозу відразу — розділи на частини.
‼️ Не роби коктейлю із речовин, не змішуй зі снодійними, транквілізаторами, алкоголем.
‼️ Не вживай речовини, в складі яких не впевнена.
‼️ Намагайся відмовитися від ін’єкційного шляху вживання наркотиків, як самого ризикованого для передозувань, інфікування ВІЛ-інфекцією, гепатитами, виникненням абсцесів та тромбофлебітів.
 
Отримати допомогу щодо лікування наркозалежності, можна у наших регіональних представниць, які працюють по всій Україні: https://www.unwud.org/predstavnytstva-v-rehionakh/
 
Сьогодні БО «ВОНА» є мережею регіональних лідерок, які працюють із наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацію спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
Нагадаємо, діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund.