UkrainianEnglishRussian

Онлайн зустріч регіональних координаторок ВОНЖ "ВОНА" та БО "Позитивні жінки" в Волинській області

Нещодавно Ірина Ємельянова, регіональна координаторка Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА в Волинській області провела онлайн зустріч з Альбіною Котович, регіональною координаторкою Позитивні жінки в Волинській області.
 
💬 “Поговорили про проблеми, з якими стикаються жінки наших спільнот, про випадки стигматизації та дискримінації представниць вразливих груп. – розповіла Ірина, – Домовилися про налагодження співпраці та консолідацію зусиль для захисту інтересів та прав жінок зі спільноти.”
 
Активістками заплановано візит в Управління соціальних служб у справах сім’ї, дітей та молоді Луцької міської ради, за ініціативи якого було відкрито, в листопаді 2021 року, Кризову Кімнату (місце куди може потрапити жінка, яка постраждала від домашнього насильства).
 
💬 “Нас цікавить, чи можуть наркозалежні жінки і жінки, які живуть з ВІЛ, скористатися послугами цієї установи. Поговорити про можливість розробки “дорожньої карти” чи алгоритму дій для наших жінок в ситуації домашнього чи гендерно обумовленого насильства.” – поділилася активістка.
 
❗ ВІЛ-інфекція – це хронічне інфекційне захворювання, що виникає внаслідок інфікування людини вірусом імунодефіциту (ВІЛ), з прогресуючим ураженням імунної системи. Серед представниць спільноти людей, які живуть із нарkозалежністю, великий відсоток ВІЛ-інфікованих. Тому наркозалежним жінкам важливо вчасно проходити тестування на ВІЛ-інфекцію, щоб знати свій статус. Треба розуміти, що це хронічне захворювання, але можна прожити довге і повноцінне життя, якщо приймати антиретровірусну терапію (АРТ).
 
▶ Нагадаємо, Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють із наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацію спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
——-
▶ Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки Альянс громадського здоров’я Alliance for Public Health та за підтримки The Global Fund.
 
 
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram