Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Онлайн зустріч регіональних координаторок ВОНЖ "ВОНА" та БО "Позитивні жінки" в Волинській області

Нещодавно Ірина Ємельянова, регіональна координаторка Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА в Волинській області провела онлайн зустріч з Альбіною Котович, регіональною координаторкою Позитивні жінки в Волинській області.
 
💬 “Поговорили про проблеми, з якими стикаються жінки наших спільнот, про випадки стигматизації та дискримінації представниць вразливих груп. – розповіла Ірина, – Домовилися про налагодження співпраці та консолідацію зусиль для захисту інтересів та прав жінок зі спільноти.”
 
Активістками заплановано візит в Управління соціальних служб у справах сім’ї, дітей та молоді Луцької міської ради, за ініціативи якого було відкрито, в листопаді 2021 року, Кризову Кімнату (місце куди може потрапити жінка, яка постраждала від домашнього насильства).
 
💬 “Нас цікавить, чи можуть наркозалежні жінки і жінки, які живуть з ВІЛ, скористатися послугами цієї установи. Поговорити про можливість розробки “дорожньої карти” чи алгоритму дій для наших жінок в ситуації домашнього чи гендерно обумовленого насильства.” – поділилася активістка.
 
❗ ВІЛ-інфекція – це хронічне інфекційне захворювання, що виникає внаслідок інфікування людини вірусом імунодефіциту (ВІЛ), з прогресуючим ураженням імунної системи. Серед представниць спільноти людей, які живуть із нарkозалежністю, великий відсоток ВІЛ-інфікованих. Тому наркозалежним жінкам важливо вчасно проходити тестування на ВІЛ-інфекцію, щоб знати свій статус. Треба розуміти, що це хронічне захворювання, але можна прожити довге і повноцінне життя, якщо приймати антиретровірусну терапію (АРТ).
 
▶ Нагадаємо, Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють із наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацію спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
——-
▶ Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки Альянс громадського здоров’я Alliance for Public Health та за підтримки The Global Fund.