Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Нові Психоактивні Речовини: інформаційна зустріч у м. Полтава

📣 У місті Полтава, на базі БО “Східний Ресурсний Центр Всеукраїнського Об’єднання Людей з Наркозалежністю “Меридіан” відбулася інформаційна зустріч активісток організації ВО “ВОНА”. Надія Колосовська, регіональна представниця ВО “ВОНА” у Полтавській області, розповіла жінкам про нові психоактивні речовини.
 
У відповідь на появу нових психоактивних речовин на глобальному рівні – була створена консультативна рада по ранньому попередженню УНП ООН ( Управління по Наркотикам і Злочинністю Організації Об’єднаних Націй). 126 країн світу повідомили про 1047 видів НПР ( Нові Психоактивні речовини.) Ці цифри говорять , що продукція наркоринку різноманітна і немає гарантії якості та складу наркотиків.
 
Деякі речовини є потужними опіоїдами і синтезовані як засіб для загальної анестезії для слонів та великих тварин, наприклад карфентаніл. В даний час вони використовуються людиною і несуть велику загрозу для її здоров’я та життя.
 
💬“Спілкувалася з людьми, які вживають вуличні наркотики, з мого будинку, вони розповіли, що на деяких закладках є напис “не для вживання людьми”. – розповіла Надія.
 
🔗 Більш детально щодо Нових Психоактивних речовин читайте у журналі ЧЕК (Eurasian Harm Reduction Association – EHRA): https://harmreductioneurasia.org/…/EHRA_CheckMagazine…
 
▶ Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють із наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацію спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
——-
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки Альянс громадського здоров’я Alliance for Public Health та за підтримки The Global Fund.