Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Нова рубрики #ВонаЗдоровя: профілактика раку молочної залози

 
🎗 20 жовтня – Всеукраїнський день боротьби з раком молочної залози.
☝ Рак молочної залози — найпоширеніше онкологічне захворювання у світі, яке є головною причиною смерті жінок від онкозахворювань.
☝ Найчастіше рак молочної залози проявляється у вигляді безболісної «кульки» (шишки) або ущільнення в грудях. При виявленні якогось аномального ущільнення важливо без зволікань звернутися до лікаря — не пізніше, ніж через 1–2 місяці після виявлення ущільнення, навіть якщо воно безболісне. Раннє виявлення недуги сприяє більш успішному лікуванню.
☝ Усім жінкам старше 20 років варто щомісяця самостійно обстежувати молочні залози. Як це зробити — дивіться інфографіку. Таку діагностику слід виконувати на 6–12 день після початку менструації.
☝ Як правило, серед симптомів раку молочної залози виділяють такі:
🔺поява «кульки» або ущільнення в грудях;
🔺зміна розміру, форми і вигляду молочної залози;
🔺втягнення, почервоніння, поява виразок та інших змін на шкірі молочної залози;
🔺зміна форми і вигляду соска або шкіри навколо соска (ареоли);
🔺аномальні виділення із соска;
🔺збільшення пахвових або надключичних лімфовузлів.
☝ Більше інформації читайте на сайті Центру громадського здоров’я України: https://bit.ly/3rYcP52
Фотографія ілюстративна з фотостоку: https://pixabay.com/
———–
📌 Нагадаємо, Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють з наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацією спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
——-
📌 Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” за підтримки The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародний фонд “Відродження”.