Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Навіщо російські загарбники беруть у полон наркозалежних в окупованих містах

 

З Маріуполя жінка виїхала до окупованого Бердянська. Звідти до Запоріжжя їй допомогла вибратися регіональна координаторка Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА» Наталя Калужська. На той момент вона вже скоординувала маршрути приблизно для 20 сімей.

«У Маріуполі досі залишаються наркозалежні, які були на програмі замісної підтримувальної терапії. Після Насті я змогла допомогти виїхати ще двом людям. Восьмеро наших пацієнтів загинули, багато зникли, і я навіть не знаю, як їх знайти. Списків немає. А медсестри, які б могли їх мати, — у росії».

Випадок Анастасії, коли наркозалежність стала причиною затримання окупантами, не поодинокий. За інформацією Наталі, у тимчасово окупованому Бердянську «злили» список пацієнтів замісної підтримувальної терапії.

«Я знаю, що там “навідуються” до пацієнтів ЗПТ, а декого вже затримали й відправили у 77-му бердянську колонію. Також деякі наші пацієнти — в окупованій Оленівці. 

Коли ми з чоловіком у березні виїжджали з Маріуполя й ночували у Бердянську, то чули від місцевих, що окупанти відверто говорили їм про “ідею повбивати геїв і наркоманів. Очистити територію від негідників”. Мовляв, після цього люди заживуть. Так вони шукають внутрішніх ворогів», — каже Наталя.

Лінк: https://cripo.com.ua/main/navishho-rosijski-zagarbniki-berut-u-polon-narkozalezhnih-v-okupovanih-mistah/

——
Звернутися по допомогу до регіональних представниць та параюристок можна за посиланням: https://www.unwud.org/predstavnytstva-v-rehionakh/ 
 
Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють із наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацію спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
——-
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародний фонд “Відродження”.