Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Наталія Зеленіна розпочала роботу регіональною представницею ВОЖН “ВОНА”

Представниця спільноті ЖЖН, після звільнення з полону псевдореспубліки ДНР, у цьому році розпочала роботу у лавах ВОЖН ВОНА. Зараз Наталія Зеленіна працює регіональною представницею у Краматорську.

 

“Нещодавно я провела свою першу робочу зустріч після полону, – розповідає Наталія Зеленіна. – Головна проблема наркозалежних жінок у прифронтових містах та містечках – це відновлення документів, підписання декларації з сімейним лікарем/кою, участь у державній програмі ЗПТ. Незважаючи на такий складний час, ЖЖН мають змогу отримувати такі важливі медпослуги і, навіть, під час війни ставати пацієнтками ЗПТ”.

 

Нагадуємо, представницям ЖЖН про переваги ЗПТ-програми:

– зменшити вживання заборонених опіоїдів;

-знизити рівень злочинності, пов’язаної зокрема з потребою здобуття коштів на придбання нелегальних наркотиків;

-зменшити смертність у результаті передозувань та передчасну смертність, що пов’язана із вживанням наркотиків (серцево-судинні захворювання, сепсис тощо);

-покращити соціальне функціонування (працевлаштування, відновлення зв’язків, батьківських обов’язків тощо);

-зменшити ризиковану поведінку, пов’язану з поширенням ВІЛ-інфекції, гепатитів B і C серед людей, які вживають наркотики ін’єкційно, покращити профілактику передавання ВІЛ від матері до дитини;

-створити умови для ефективного лікування СНІДу, ТБ і супутніх захворювань (сепсис, гнійні інфекції, гепатити В і С, трофічні виразки, флебіти);

-покращити соматичне здоров’я пацієнтів.

Додамо, що замісна підтримувальна терапія (ЗПТ) є визнаним у світі та найбільш економічно ефективним методом лікування осіб із психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання опіоїдів. 

Текст створено за матеріалами інформаційної зустрічі та сайту ЦГЗ.

——— 

Нагадаємо, Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють з наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацією спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародний фонд “Відродження”.