Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Команда ВОНА покращила знання у користуванні штучним інтелектом

☝️ Наша організація продовжує просвітницьку роботу серед наркозалежних жінок щодо збільшення уваги до жіночого здоров’я. Періодично ми проводимо низку інформаційних заходів, щоб допомогти ЖЖН відстоювати свої права на медичну допомогу.
 
📍 У Луцьку нещодавно відбулася чергова зустріч ініціативної групи наркозалежних жінок, де обговорили гендерно-чутливі послуги у програмах Зменшення шкоди та репродуктивне здоров’я. Говорили про важливість таких послуг, та як можна посприяти їх впровадженню для наших жінок.
 
💬 “Практично кожна із жінок ініціативної групи, маючи якусь проблему жіночого здоров’я, не звертається вчасно до лікаря-гінеколога, тому що лікар/ка призначить обстеження й лікування, яке вона не може сплатити. Також жодній з жінок за останні кілька років не пропонували пройти скринінг раку шийки/матки і грудей. Дехто з жінок навіть не підозрювали, що це обов’язковий скринінг при відвідуванні гінеколога. У Луцьку на програмі ЗПТ не вимагають довідку про проходження лікаря-гінеколога. З одної сторони – це спрощує проходження обов’язкового обстеження, але з іншої – наші жінки відвідують гінеколога/гиню вже тільки при нагальній і невідкладній потребі. А невилікувані вчасно інфекції репродуктивної системи жінок переходять у хронічну форму і можуть привести до онкології”, – підсумувала сумні тенденції Ірина Ємельнова, РК ВОЖН ВОНА у Волинській області.
 
☝️ При зверненні до гінеколога, ЖЖН бояться засудження їхньої залежності. І це теж суттєва проблема для спільноти ЖЖН, що потребує інноваційних підходів, що знижують стигму й дискримінацію.
☝️ На зустрічі обговорили, які потреби ЖЖН зовсім відсутні у пакеті медичних гарантій, що сильно впливає на лікування репродуктивного здоров’я ЖЖН.
🙌 Ми переконані, що така робота у групах дозволить покращити доступність послуг по жіночому здоров’ю для наркозалежних жінок
☝️ Про діяльність та активності ВОЖН ВОНА – дізнавайтеся у наших регіональних представниць і параюристок: https://www.unwud.org/predstavnytstva-v-rehionakh/ та https://www.unwud.org/zhenshhin…/parayuristki-v-rehionakh/

——— 

Нагадаємо, Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють з наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацією спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародний фонд “Відродження”.