Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Наркозалежним жінкам відмовляють у переведенні на сайти ЗПТ звільнених регіонів

Наші регіональні представниці продовжують організовувати інформаційні зустрічі, щоб адвокатувати потреби ЖЖН на всіх рівнях, а також наснажувати наркозалежних жінок для відстоювання їхніх прав і свобод. Цього разу ініціативна група зібралася у Львові. Зазначимо, що представництво у даному регіоні вдалося створити у цьому році. Місцеві наркозалежні жінки та жінки-ВПО надзвичайно раді таким зустрічам, адже мають змогу поспілкуватися між собою та отримати нову інформацію на важливі теми.
 
Євгенія Кучерява, регіональна представниця ВОНЖ “ВОНА” у Львівській області, поділилася із присутніми інформацією про особливості лікування опіоїдної залежності препаратами замісної підтримуючої терапії (ЗПТ).
“Найважливішою темою стали останні зміни у наказі №200 Міністерства охорони здоров’я України, що стосується порядку видачі ЗПТ для самостійного прийому, – розповіла Євгенія Кучерява. – Також ми обговорили зміни у житті жінок із початком військової агресії рф, перешкоди в отриманні препаратів ЗПТ та шляхи спрощення бар’єрів доступу”.
 
Як зазначили учасниці ініціативної групи, саме зараз чимало наркозалежних жінок збираються повернутися у звільнені від агресора регіони, проте вже отримали відмову на сайті ЗПТ щодо переведення у ці області.
“Це мотивують тим, що у воєнний час на них препарат не розраховано. Крім того, складно отримати ліки ЗПТ більш ніж на 6 днів через велика кількість пацієнтів/ок у західних містах”.
 
Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” зараз опрацьовує ці запити та інші проблемні питання з якими стикаються ЖЖН, щоб адвокатувати зміни на національному та регіональному рівні.
 
Звернутися по допомогу до наших регіональних представниць можна за посиланням: https://www.unwud.org/predstavnytstva-v-rehionakh/
——
Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють із наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацію спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародний фонд “Відродження”.