Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Презентуємо напрацювання та досягнення ВОНЖ "ВОНА" у 2021 році. Частина 3

Продовжуємо знайомити вас із напрацюваннями та досягненнями минулого року. Сьогодні поговоримо про заходи, що включають інформаційний супровід та адвокаційну діяльність, яка направлена на видимість спiльноти, потреби і протидію бар’єрам для жiнок, якi вживають наркотики та/або живуть із наркозалежністю.
 
✅ У 2021 році директорка ВОНЖ “ВОНА” Тетяна Лебедь взяла участь у 14-ти зустрічах на нацiональному рiвнi, де представляла напрацювання проєкту та виступала з адвокацiйними заявами.
✅ У другій половині 2021 року тривала активна робота над включенням представниць ВОНЖ “ВОНА” до СКК регiонального рiвнiв із метою вплинути на зменшення бар’єрів доступу ЖЖН до програм зменшення шкоди та програм ЗПТ, зменшення рівня стигми і дискримінації жінок, відстоювання необхiдностi впровадження гендерно чутливих nocлyг у програми зменшення шкоди тощо.
✅ На кінець 2021 року лiдерки спiльноти ЖЖН працювали на національному та регіональному рівнях. Так, наша представниця увійшла до Нацiональної ради України з питань протидії туберкульозу та ВIЛ iнфекцiї. Також активістки ВОНЖ «ВОНА» стали членкинями у регiональних координаційних радах з питань протидії туберкульозу та ВIЛ iнфекцiї, зокрема у Харкiвський, Волинський, Чернiвецький, 3апорізький, Житомирській, Одеській, Дніпропетровській областях. Крім того, представниця ВОНЖ “ВОНА” в регіональній координаційній раді щодо протидії гендерному насильству в Харківському peгіoнi.
✅ Змінено формат роботи та пiдхiд до ведення пацієнтів/ок на програмах ЗПТ у м. Слов’янськ (Донецька область).
✅ Виділено місце в СКК perioнy для представництва жiнок, якi вживають наркотики. Сформовано партнерську мережу для надання комплексної інтегрованої допомоги жінкам, якi живуть з наркозалежністю у випадках гендерноrо насильства та у випадках порушення їхніх прав у Волинському регіоні.
✅ Сформовано робочу гpyпу щодо впровадження програм ЗПТ на первинній ланці надання медичної допомоги в Чернiвецькому peгioнi.
✅ Видiлення мiсця у СКК регіону для представництва жiнок, якi вживають наркотики (Харкiвська область) з метою адвокації побудови системи комплексної допомоги жінкам, які живуть з наркозалежністю у ситуації гендерноrо насильства.
✅ Підтримано початок проєкту “Мобільний кабінет ЗПТ” на Дніпропетровщині.
✅ Отримано згоду на видiлення Лисичанською мiською адмiнiстрацiєю приміщення для зустрiч спiльноти жiнок, якi живуть з наркозалежністю. Адвокація доступу жiнок Луганського perioнy до програм зменшення шкоди та до медичних фахівців, якщо жінки живуть у віддалених населених пунктах.
✅ Створено робочу групу щодо відкриття сайту ЗПТ у місті Чорноморськ (Одеська область).
✅ Організовано доступ жінок до дружнього гінеколога, органiзацiя роботи мережi дружніх органiзацiй на Одещині.
 
Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють із наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацію спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
——-
 
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund.