Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Напад на регіональну представницю ВОЖН “ВОНА” та пацієнтів_ок ЗПТ

 
Кричущий випадок із рукоприкладством трапився у Запоріжжі! Постраждала наша регіональна представниця Наталія Божко, а також пацієнтка ЗПТ (ЖЖН) і її чоловік (представник ЛВІН-спільноти). Як це трапилося – розповідає представниця ВОЖН “ВОНА” у цьому регіоні Наталія Божко.
 
“Я домовилася провести консультування із пацієнткою ЗПТ. Ми зустрілися біля КНП «Обласний клінічний заклад з надання психіатричної допомоги» Запорізької обласної ради (Сєдова, 6), як у публічному місці. Оскільки ця сім’я ЛВІН-ВПО – я принесла гуманітарну допомогу. Ми поспілкувалися та вирішили сфотографуватися (для звіту). І ось тут почалося…
До нас прибігли люди з території психлікарні (по одягу, швидше за все, медики). Почали запитувати хто ми і що тут робимо?! Я представилась, назвала організацію і пояснила, що тут зустрілася з клієнткою! Коли вони почули, що всі ми – пацієнти_ки ЗПТ, нас почали обзивати, що ми “такі-перетакі”, тобто через наш діагноз “наркозалежність”! Далі чоловік (теж прийшов із території психлікарні) доєднався до образ, а потім накинувся на чоловіка ЖЖН – почав його душити, намагався забрати та розбити мій телефон…
 
Ми викликали поліцію! Вони теж викликали поліцію! У результаті нас протримали декілька годин, ніби ми – якісь злочинці, хоча ми просто сфотографувалися у публічному місці! Зрештою, поліція НЕ приїхала! І нам довелося піти, оскільки жінка, мала прийняти ліки.
 
Я написала заяву у поліцію за фактом нападу та рукоприкладства, те саме зробила наша клієнтка ЖЖН. Також я написала заяву на ім’я головного лікаря закладу щодо пояснення знаходження таких людей на території медзакладу. Крім того, цей випадок зафіксований на Національна гаряча лінія з питань наркозалежності та ЗПТ та у системі REAct: Права-Докази-Дія.
 
Для нас, спільноти ЖЖН – це кричущий випадок стигми та дискримінації від пересічних людей, яким просто не сподобалося, що ми, наркозалежні, фотографуємося у публічному місці. Вважаю, що цей випадок має бути максимально оприлюднений, як неправомірний приклад упередженого ставлення до ЖЖН та ЛВІН загалом!
 
Дякую Оксані Гузь та Національна гаряча лінія з питань наркозалежності та ЗПТ за оперативну допомогу, а також організації Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” за підтримку у цій складній справі!”
 
ВОЖН “ВОНА” планує оперативно інформувати про перебіг цієї справи! Просимо поширювати цю історію!!
 
P.S. Ось фотографія, що викликала рукоприкладство та образи представників/ць спільноти ЖЖН та ЛВІН.
 
Якщо ви потребуєте допомоги – звертайтеся до наших регіональних пердставниць: https://www.unwud.org/predstavnytstva-v-rehionakh/
——-
▶️ Нагадаємо, Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють з наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацією спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародний фонд “Відродження”.