Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Найпоширеніші запити від ВПО

Параюристки ВОНЖ “ВОНА” почали отримувати значну кількість звернень щодо вимог звільнити приміщення шкіл, де розмістили велику кількість внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Євгенія Кучерява, параюристка ВОНА у місті Львів, зіткнулася із декількома такими випадками.
 
До Євгенії звернулися жінки з нашої спільноти, які розповіли, що до школи, де вони проживали, прийшли військові, які в наказному тоні повідомили про те, що люди мають два дні аби покинути приміщення.
 
 Далі історію розповідає героїня кейсу:
“З нами були чоловіки, які також як і ми є пацієнтами програми ЗПТ, вони не служать. Почувши про це представники з територіальної оборони почали нам кричати, що так як ми – наркозалежні, ми маємо піти в першу чергу, і прямо зараз, інші “нормальні” люди ще можуть залишитися до ранку.
 
Я одразу звернулась до Жені за консультацією: ”Що робити, кому писати?” Наступного ранку ми пішли до місцевих соціальних служб із проханням надати нам житло, проте всюди отримали відмову, параюристка ВОНЖ “ВОНА” також порадила з’ясувати на підставі якого документу чи наказу було прийнято рішення про виселення. Коли я поставила це питання ввечері, хлопці з ТРО тільки посміялися із мене і почали сипати погрозами, зазначили, що у разі якщо вони повернуться наступного дня, а ми все ще будемо в приміщенні, то вони будуть із нами розбиратися по-іншому. На наступний день ми виїхали.
 
Ми згуртувалися з ще однією сім’єю, знайшли квартиру, шукали, де знайти гроші. А що робити, залишатися на вулиці? Все так швидко сталося.
 
Ми подали заяву до Центру надання адміністративних послуг міста Львів щодо отримання соціального житла, нещодавно я отримала листа з підтвердженням, що ми у черзі.”
 
Дружня юристка ВОНЖ ВОНА розробила алгоритм дій аби допомогти представницям спільноти, які потрапили в подібну ситуацію:
– Дізнатися, на підставі якого документу або наказу було прийняте рішення про виселення.
– Написати спільну заяву до міської ради з вимогою надати прихисток і повідомити, чому вас виселяють.
– Знайти місцеві ЗМІ, щоб надати справі розголос.
 
Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” є мережею регіональних лідерок, які працюють із наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацію спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
——-
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародний фонд “Відродження”.