Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Нагадуємо про права пацієнтів в Україні

 
Однією з найпоширеніших причин для звернення до параюристок Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” є порушення прав пацієнток – представниць спільноти з боку медпрацівників. Мова може йти про розголошення діагнозу, відмову в наданні медичної допомоги або стигматизуюче ставлення й образи на адресу жінки, яка живе з наркозалежністю.
З огляду на масовість подібних випадків, ми ділимося інформацією про те, які права має кожен пацієнт в Україні. Це право на:
отримання кваліфікованої медичної допомоги,
на вибір, заміну, лікаря, закладу охорони здоров’я та вибір методів лікування,
на достовірну та своєчасну інформацію про стан свого здоров’я,
на таємницю про стан свого здоров’я, факт звернення за медичною допомогою, діагноз, а також про відомості, одержані при медичному обстеженні,
на правовий захист від будь-яких незаконних форм дискримінації, пов’язаних із станом здоров’я,
на оскарження неправомірних рішень і дій працівників, закладів та органів охорони здоров’я.
Якщо ви жінка, яка живе з наркозалежністю, і ваші права були порушені – звертайтеся до параюристок нашої організації.
Наші активістки пройшли тренінг з кваліфікованою адвокаткою Оксана Гузь й обізнані з алгоритмом дій у подібних ситуаціях.
——-
▶️ Нагадаємо, Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють з наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацією спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародний фонд “Відродження”.