Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

На Волині регіональна представниця "ВОНА" провела тренінг зі стигми та дискримінації

Регіональна координаторка ВОЖН “ВОНА” у Волинській області Ірина Ємельянова разом із со-тренерками Альбіною Котович (БО “Позитивні жінки”) і спеціалісткою Волинського обласного центру соціально-психологічної допомоги Анастасією Хом’як провели тренінг “Стигма і дискримінація ключових груп”. Захід відбувся у Волинському Центрі соціально-психологічної допомоги для внутрішньо переміщених осіб для працівників/ць притулка.
 
“Об’єднавшись із ключовими організаціями у цьому напрямку, ми спілкувалися про стигму і дискримінацію по відношенню до різних груп населення: ВІЛ-інфікованих людей, осіб, які живуть з наркозалежністю, ВПО та інших. У нашому фокусі – була рівність прав, доступ до соціальних послуг, що мають відповідати потребам людей, незалежно від їх діагнозу чи інших відмінностей. Вибрана тема надзвичайно близька ВПО, так як вони часто стикаються з проявами стигми від місцевого населення. Я їм пояснювала, як стигма завжди призводить до дискримінації, та які має наслідки загалом, у тому числі широких верств населення!”, – переконана Ірина Ємельянова.
 
Зниження рівня стигматизації є необхідним кроком задля ефективного подолання епідемії ВІЛ-інфекції та надання адекватного лікування і підтримки ключовим групам (у тому числі ЖЖН). Серед шляхів подолання стигматизації є надання об’єктивної та коректної інформації про хвороби, про методи лікування і профілактики, розвінчування міфів і суспільних стереотипів, а також, толерантного ставлення до людей ключових груп. Демонстрація толерантного ставлення до таких людей як поведінки, має стати нормою в суспільстві.
 
Наша організація приділяє багато уваги протидії стигмі та дискримінації, оскільки саме ці явища є каталізатором погіршення епідеміологічної ситуації з багатьох захворювань, а також є однією з причин загострення соціальної ситуації всередині країни.
 
Якщо ви потребуєте допомоги – звертайтеся до наших регіональних пердставниць: https://www.unwud.org/predstavnytstva-v-rehionakh/
——-
▶️ Нагадаємо, Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють з наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацією спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародний фонд “Відродження”.