Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

На Волині підсумували роботу Координаційної ради з проблем ВІЛ-інфекції, туберкульозу та наркоманії

Нещодавно у приміщенні Управління охорони здоров’я Волинської області відбулося засідання обласної Координаційної ради, де були підведені підсумки минулого року. Слід зауважити, що засідання стало екстренним, тому більшість питань для обговорення не була завчасно відомою для представників і представниць спільнот. Від ВОЖН “ВОНА” приєдналася РК у Волинській області Ірина Ємельянова Ірина, а від БО “ВОЛНА” РП – Вадим Мовчанюк.
 
“На засіданні обговорили результати співпраці місцевих медзакладів із Національна служба здоров’я України, зокрема КП “Волинській медичний центр терапії залежностей”, КП “Волинський обласний фтизіопульмонологічний медичний центр” та “Волинська обласна інфекційна лікарня” (структурний підрозділ “Центр з профілактики та боротьбі зі СНІДом”, – проінформувала Ірина Ємельянова.
 
Також йшла мова про заплановані заходи з виконання рішень та рекомендацій Комітету з регіональної політики Національної Ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції згідно з протоколом засідання від 11.11.2022 року.
 
Ще однією важливою темою для ЖЖН – стало питання планування вагітності та народження дітей у ВІЛ-позитивних жінок. У першу чергу, на порядку денному удосконалення маршрутів надання медичних послуг ВІЛ-позитивним вагітним у післяпологовий період та новонародженим дітям до досягнення 1,5 року. Передбачається, що місцеві громадські організації мають бути дотичними до такого маршруту. Мова йде, у тому числі про організації-спільноти, жінки яких вважаються уразливими до ВІЛ. Напрацювання цих кроків та маршруту продовжиться у 2023 році.
 
Окремим питанням розгляду стала діяльність ДУ “Центр охорони здоров’я державної кримінально-виконавчої служби України” про забезпечення співпраці з лікувально-профілактичними закладами щодо профілактики і лікування ВІЛ-інфекції/СНІДу та туберкульозу серед осіб позбавлених волі та ув’язнених.
 
Із нетерпінням чекаємо на чергове засідання Координаційної ради з проблем ВІЛ-інфекції, туберкульозу та наркоманії у Волинській області, щоб адвокатувати зміни до надання медпослуг наркозалежним жінкам.
 
Більше інформації про діяльність регіональних представниць ВОЖН “ВОНА” за посиланням: https://www.unwud.org/predstavnytstva-v-rehionakh/
 
——— 
Нагадаємо, Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють з наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацією спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародний фонд “Відродження”.