Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

На Волині обговорили профілактику передозувань ПАР і прихильність до лікування ЗПТ

Стартував робочий рік Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” у Волинській області інформаційним заняттям на актуальну тему “Взаємодія препаратів ЗПТ із іншими психотропними речовинами”. Про передумови та важливість цієї теми розповідає регіональна представниця ВОЖН “ВОНА” Ірина Ємельянова.
 
“Тільки за останній місяць у Луцьку від отруєння психоактивними речовинами (ПАР) померло 5 жінок. – Згідно з даними наркологій, аналізуючи детально випадки смертей від отруєнь ПАР, найбільше отруєнь відбулося синтетичними та природними опіоїдами (кодеїном, морфіном, метадолом, опієм, галюциногенами та психостимулювальними засобами), що характеризує саме зловживання ними. Загалом, на жаль, у 2022 році після початку повномаштабної війни росії проти України, кількість смертей від ПАР тільки зросла!”, – підсумувала тенденції регіональна представниця ВОЖН “ВОНА”.
 
Також спеціалістки ВОЖН “ВОНА” постійно нагадують пацієнткам ЗПТ під час інформаційних занять, на основі чого приймається рішення про переведення пацієнта/ки на самостійний прийом препарату. Адже для багатьох пацієнтів/ок – це можливість соціалізуватися у суспільстві, знайти роботу, налагодити відносини з сім’єю. Але для деяких людей – це обертається ще більшою проблемою. Вони починають, крім препаратів ЗПТ, вживати вуличні наркотики, аптечні препарати та інші речовини.
 
Саме тому, перехід на самостійний прийом ЗПТ відбувається покроково:
1. Останочне рішення приймає лікар-нарколог.
2. Передумовою є те, що пацієнт/ка приймає ЗПТ не меньше 3-6 місяців.
3. Не порушує правила участі в програмі ЗПТ.
4. Протягом останніх 3-6 місяців не вживає інших опіоїдних чи синтетичних наркотичних засобів, що підтверджують результати щомісячних тестів.
 
Більше інформації про теми та інформаційні заняття для ЖЖН за посиланням: https://www.unwud.org/predstavnytstva-v-rehionakh/
 
 
——— 
▶️ Нагадаємо, Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють з наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацією спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародний фонд “Відродження”.