Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

«На тобі немає жодного тавра»: Як Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок бореться зі стигмою навколо наркозалежності

За статистикою 2021 року, від 1 до 1,5 мільйона населення України споживають наркотики, щорічно кількість таких людей зростає на 8–10%. Наразі, під час війни росії проти України, важко сказати про точну кількість та гендерний розподіл людей, котрі вживають наркотики. 

З 2018 року в Україні існує Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА», створене за ініціативою самих жінок. За даними ВОНЖ «ВОНА», жінки з наркозалежністю більш вразливі, вони частіше стикаються з домашнім насильством, дискримінацією з боку лікарів і відмовами в отриманні медичних послуг, наприклад, веденні вагітності. 

 
Про діяльність та активності ВОЖН ВОНА – дізнавайтеся у наших регіональних представниць і параюристок: https://www.unwud.org/predstavnytstva-v-rehionakh/ та https://www.unwud.org/zhenshhin…/parayuristki-v-rehionakh/

——— 

Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють з наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацією спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
 
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародний фонд “Відродження”.