Під час війни психологічне здоров’я – це основа для прийняття адекватних рішень та правильної реакції на зумовлений стрес. Тому Надія Колосовська, регіональна представниця ВОЖН “ВОНА” у Полтавському регіоні, організувала інформаційну зустріч, яка стосувалася психологічного здоров’я наркозалежних жінок. Захід відбувся на базі ресурсного Центру Всеукраїнське об’єднання людей з наркозалежністю Схід.
“Під час розмови виявилося, що у зв’язку з повномасштабним вторгненням росії в Україну, значно погіршився емоційний стан представниць ЖЖН. Більшість жінок зазначили про необхідність підтримки у такий складний час, саме у вигляді допомоги психолога чи психологічних груп. Тому ми вирішили частіше зустрічатися, відкриватись одна одній, проговорювати все те, що турбує у цей складний час. З особистого досвіду знаю про користь відвідування психолога/ні, тому можу з впевненістю можу сказати, що це допомагає! Тим більше, що у спільноти нашго регіону є психолог, який дружній до нас, який завжди надасть кваліфіковану консультацію. Важливо маштабувати надання такої допомоги ЖЖН по всій країні!”.
Нагадаємо, що існує безліч причин емоційної нестабільності: труднощі, конфлікти, самотність, відсутність засобів для існування, тривога щодо майбутнього, проблеми на роботі, хвороби того. Зараз важко всім: людям, які втікають від війни, так і тим, які живуть у мирних місцях.
Тому до вашої уваги кроки до емоційної стабільності:
–Головне – пам’ятайте: ваші емоції нормальні. Аналізуйте, що саме з вами відбувається, яку емоцію ви відчуваєте, і допомагайте одна одній.
– Плануйте. Корисним буде планувати день та прописувати рутину. Не обов’язково у форматі розкладу за часом, адже план буде залежати від умов, у яких ви знаходитесь. Умовно ви можете запланувати, що після пробудження одразу підете чистити зуби, а не будете лежати в ліжку годину, гортаючи стрічку новин.
-Пам’ятайте про власні цінності. Вони допомагають триматися та робити своє діло незважаючи ні на що.
Також психологині радять звернути увагу на такі аспекти:
–Соціальний аспект. Ми маємо спілкуватися. Це надважливо, бо в певні емоційні хвилі нам може хотітися відмежуватись від людей, але це не слід робити!
– Спортивний аспект. Ми маємо зробити щось фізично активне: поприсідати, походити колами, помити підлогу.
– Когнітивний аспект. Нам важливо щодня вчити щось нове, хоча б одне іноземне слово, інструкцію з надання першої допомоги чи використання зброї. Так ми потроху навантажуємо пам’ять, а це дуже потрібно!