Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

На Полтавщині вдосконалили маршрут переадресації ЖЖН до громадських організацій

Регіональна представниця нашої організації у Полтаві Надія Колосовська разом з директоркою філії партнерської організації Легалайф-Україна Мариною Погорілою завітали у КП “Центр терапії залежностей Полтавської областної ради” для проведення робочої зустрічі з лікаркою наркологинею Вікторією Дунаєвською. Темою зустрічі стало обговорення нового препарату Бувідал (Бупренорфін) пролонгованої дії та вдосконалення маршруту перенаправлення пацієнток.
 
💬 “Зараз цей препарат доступний у двох лікарських формах: для щотижневих або щомісячних ін’єкцій, – розповіда РП ВОЖН ВОНА. – Ми говорили про популяризацію цих ліків серед людей, які вживають ін’єкційні наркотики. Звісно, ще однією темою зустрічі стала переадресація ЖЖН до нашої організації, адже надаємо послуги за принципом “рівна-рівній”.
 
❗️ Слід нагадати, що новітній препарат Бувідал стал доступним для наркозалежних людей з початку 2023 року. Препарат передбачає здійснення однієї ін’єкції на місяць для пацієнта замість щоденного прийому препаратів. Така форма препарату значно скоротить частоту відвідування пацієнтом лікувального закладу, дасть йому можливість більш вільно переміщатись в межах країни та не витрачати час і кошти на щоденне відвідування лікарні. Препарат має багато переваг для стабільних пацієнтів, а також тих, хто навпаки ще не досяг стабільності і кому складно керувати щоденним прийомом лікарських засобів. Підкреслимо, що ліки надані Україні у якості гуманітарної допомоги.
 
❗️ Препарат вже успішно застосовується у багатьох розвинених країнах. Близько 30 000 пацієнтів у країнах ЄС, Сполученого Королівства та Австралії отримують лікування препаратом Buvidal. В Україні протягом 2023 року планується впровадження лікування із застосуванням нового препарату у 11 закладах 10 областей.
 
📣 Більше інформації на сайті @ЦГЗ: https://www.phc.org.ua/news/odna-inekciya-na-misyac-zamist-schodennogo-priyomu-ukraina-otrimala-postavku-novitnogo
 
Про діяльність та активності ВОЖН ВОНА – дізнавайтеся у наших регіональних представниць і параюристок: https://www.unwud.org/predstavnytstva-v-rehionakh/ та https://www.unwud.org/zhenshhin…/parayuristki-v-rehionakh/

——— 

Нагадаємо, Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють з наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацією спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародний фонд “Відродження”.