Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

На Дніпропетровщині розширюють доступ наркозалежних жінок до БПД

Нещодавно регіональна представниця БО “ВОНА” у Дніпропетровській області Світлана Родік брала участь у зустрічі представників/ць громадськості у рамках проекту «Зміцнення демократії та зміцнення довіри на місцевому рівні в Україні».
 
Однією із найбільш обговорюваних тем був доступ до безоплатної правової допомоги (БПД) жінок, які живуть з наркозалежністю (ЖЖН).
Зазначимо, що згідно з дослідженнями БФ «Надія та Довіра» та БО «ВОНА», із дискримінацією стикались 75% опитаних жінок. Найчастіше ЖЖН (41%) зазначають, що порушувалися їхні права працівниками Національної поліції України. 51% опитаних вказали, що не вважають за потрібне звертатись по допомогу до Національної поліції, а 35% респонденток побоюються, що можуть залишитись винними через те, що вживають наркотики. 36% опитаних мали досвід відмови в наданні медичної допомоги у зв’язку з тим, що вживають/вживали наркотики.
 
Тому, враховуючи статистичні дані, розширення доступу ЖЖН до правової допомоги допоможе відстоювати жінкам свої права, зменшити стигму і дискримінацію та збереже багато життів. Крім того, покращення доступу буде сприяти профілактиці і лікуванню таких соціально-небезпечних хвороб як ВІЛ, туберкульоз, вірусні гепатити тощо.
 
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки Альянс громадського здоров’я  та за підтримки The Global Fund