UkrainianEnglishRussian

На Дніпропетровщині розширюють доступ наркозалежних жінок до БПД

Нещодавно регіональна представниця БО “ВОНА” у Дніпропетровській області Світлана Родік брала участь у зустрічі представників/ць громадськості у рамках проекту «Зміцнення демократії та зміцнення довіри на місцевому рівні в Україні».
 
Однією із найбільш обговорюваних тем був доступ до безоплатної правової допомоги (БПД) жінок, які живуть з наркозалежністю (ЖЖН).
Зазначимо, що згідно з дослідженнями БФ «Надія та Довіра» та БО «ВОНА», із дискримінацією стикались 75% опитаних жінок. Найчастіше ЖЖН (41%) зазначають, що порушувалися їхні права працівниками Національної поліції України. 51% опитаних вказали, що не вважають за потрібне звертатись по допомогу до Національної поліції, а 35% респонденток побоюються, що можуть залишитись винними через те, що вживають наркотики. 36% опитаних мали досвід відмови в наданні медичної допомоги у зв’язку з тим, що вживають/вживали наркотики.
 
Тому, враховуючи статистичні дані, розширення доступу ЖЖН до правової допомоги допоможе відстоювати жінкам свої права, зменшити стигму і дискримінацію та збереже багато життів. Крім того, покращення доступу буде сприяти профілактиці і лікуванню таких соціально-небезпечних хвороб як ВІЛ, туберкульоз, вірусні гепатити тощо.
 
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки Альянс громадського здоров’я  та за підтримки The Global Fund
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram