Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

На Буковині ЖЖН інформували про спрощення процедури встановлення інвалідності

У наш нелегкий час багато представниць спільноти жінок, які живуть з наркозалежністю (ЖЖН) їдуть до Чернівців від бомбардувань та обстрілів. Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” продовжує працювати у цьому регіоні та допомагати вирішувати проблемні питання кожної із жінок. Одне із них, з чим постійно звертаються до регіональної представниці Влади Мелентій, – це встановлення або переоформлення інвалідності. Часто трапляються випадки, коли жінка стикається з перепонами з боку лікарів/ок чи медико-соціальних комісій. Багато хто з переміщених жінок повідомляє про випадки, коли їм не продовжують групу через те, що немає виписки зі стаціонару або не вистачає будь-яких документів.
 
“На жаль, не всі комісії на місцях, сімейні лікарі/ки вже дотримуються змін у законодавстві України, що прийняті у воєнний час для спрощення процедури встановлення інвалідності, – констатує Влада Мелентій”. – Тому наше нещодавнє інформаційне заняття було присвячене темі “Проведення медико-соціальної експертизи та зміни, що полегшують проходження МСЕК під час війни”.
 
На занятті жінки розібрали головні зміни, що регулюються двома новими постановами Кабінету Міністрів України від 2022 року №225 та №390 (деякі питання порядку проведення медико-соціальної експертизи на період дії воєнного стану на території України). У зв’язку з поширеність таких запитів в інших регіонах, публікуємо основні тези:
Медико-соціальну експертизу ВПО можна пройти за напрямом ЛКК незалежно від місця реєстрації проживання або перебування особи, яка звернулася. (Відмова в даному випадку буде неправомірною).
-Відповідно до постанови № 225 КМ України, якщо особа, яка хоче встановити інвалідність, не може прийти на огляд МСЕК, рішення приймається заочно, на підставі направлення ЛКК із ЗОЗ.
-Відповідно до постанови № 390 КМ України, якщо при продовженні інвалідності немає можливості потрапити до ЗОЗ за направленням ЛКК, то повторний огляд, термін якого випав на період дії військового стану на території України, переноситься на строк після припинення або скасування військового стану, але не пізніше 6 місяців після його скасування. Усі соціальні виплати також автоматично продовжуються до останнього числа шостого місяця після припинення військового стану. Це означає, що діти та дорослі з інвалідністю мають можливість отримувати без проходження повторного огляду лікарсько-консультативної комісії (ЛКК) чи медико-соціальної експертної комісії МСЕК:
соціальні виплати;
реабілітаційні послуги;
технічні засоби реабілітації (милиці, ходунки, крісла колісні);
засоби інконтиненції, наприклад, памперси, катетери тощо;
освітні послуги та інші пільги.
 
Також у даний час немає обов’язкового стаціонарного лікування 3 рази на рік! Важливо, що лікуючий лікар/ка тільки при необхідності скеровує в лікувальні установи для проведення стаціонарного та реабілітаційно-відновного лікування.
 
Пам’ятай: Ти маєш право пройти МСЕК заочно, Ти маєш право не проходити МСЕК (за умов неможливости дістатися до ЗОЗ для оформлення направлення на МСЕК).
☑ Звернутися по допомогу до наших регіональних представниць можна за посиланням: https://www.unwud.org/predstavnytstva-v-rehionakh/
——
Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють із наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацію спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародний фонд “Відродження”.