Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Міжнародний день захисниць прав жінок

З кожним днем ​​все більше жінок у всьому світі присвячують свою діяльність сприянню рівності, миру та справедливості. Саме ці жінки, усвідомлюють вони це чи ні, трансформують традиційні ґендерні ролі та структури влади, присвячуючи своє життя захисту основних прав людини. 

 

Загалом вважається, що жінки-активістки подвійно вразливі, оскільки вони жінки і правозахисниці, проте їх зміцнює їхня рішучість добиватися позитивних змін у наших суспільствах. Тому 29 листопада ми вшановуємо цих жінок.

 

Жінки-правозахисниці часто стикаються з конкретним насильством через свою невпинну роботу щодо відстоювання основних прав. Крім аналогічних ризиків, з якими стикаються правозахисники-чоловіки, вони також стикаються з іншими перешкодами ґендерного характеру. Багато правозахисниць працюють в умовах нерівності та невизначеності або через відсутність суспільного визнання, або через те, що мають додаткові домашні обов’язки, або через високий рівень насильства щодо жінок. 

 

Ще чотири роки тому Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок – не існувало. Сьогодні наші активістки працюють в різних регіонах України! Ми кожного дня стаємо на захист прав жінок, які живуть із наркозалежністю, змінюємо наркополітику, працюємо над зменшенням стигми та дискримінації з боку суспільства щодо представниць спільноти, допомагаємо їм подолати внутрішню стигму.

 

Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють із наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацію спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».

 

Звернутися по допомогу також можна до наших регіональних представниць, контакти  за посиланням: https://www.unwud.org/predstavnytstva-v-rehionakh/

 

——-

Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки Альянс громадського здоров’я Alliance for Public Health та за підтримки The Global Fund.

 

 #ВидиміТаСильні #ВОНА #16днівпротинасильства #16днів