Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок

Сьогодні Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок, який відкриває акцію “16 Днів проти насильства”.

 

Насильство щодо жінок –  це акт насильства вчинений за ознакою статі, погрози вчинення таких актів, примус або свавільне позбавлення волі як у громадському так і в особистому житті,  які спричиняють або можуть спричинити фізичну та/або психологічну шкоду, страждання жінкам. Термін «жінка» використовується для охоплення жінок будь – якого віку, в тому числі й дівчат віком до 18 років.

 

Насильство щодо жінок є як причиною, так і наслідком гендерної нерівності. Це є масовим порушенням прав людини та основною перешкодою на шляху до досягнення гендерної рівності. Більшість країн, включаючи Україну, включили принципи недискримінації, викладені в міжнародних документах з прав людини, до свого внутрішнього законодавства (Конституція України, Закони України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків», «Про протидію торгівлі людьми» та інші).

 

Проте, незважаючи на законодавчу базу, жінки все ще потерпають від насильства, і представниці спільноти жінок, які живуть із наркозалежністю входять до однієї з найуразливіших груп. За даними дослідження проведеного БО “Надія та Довіра” та ВО “ВОНА” у 2019 році серед жінок, які вживають наркотики, кожна третя з опитаних жінок зазначила, що хоча б раз у житті зазнала економічного, психологічного та/або фізичного насильства в тій чи іншій формі. Більше половини жінок, які взяли участь в опитуванні не вважають за необхідне звертатися до правоохоронних органів, оскільки не мають віри в те що отримають допомогу. Ще 35% не звертаються з остраху залишитися винними через те, що вживають наркотики. А 41% жінок повідомили про випадки порушення їхніх прав представниками правоохоронних органів.

 

Кожен з нас має усвідомити, що насильство над жінками – це не міф, а реальність, з якою українські жінки все ще стикаються у 21 столітті. У разі якщо ви зіткнулися з ситуацією насильства – не зволікайте, зверніться по допомогу.

 

Куди звернутися, якщо ви потрапили в ситуацію насильства?

 

📍 Правоохоронні органи (Поліція): 102

 

📍 Гарячі лінії для постраждалих від домашнього насильства:

 

📍 Урядовий контактний центр – 1547 (з мобільного або стаціонарного)

 

📍 Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства – 116 123  (з мобільного) або 0 800 500 335 (зі стаціонарного).

 

📍 Звернутися по допомогу також можна до наших регіональних представниць, контакти  за посиланням: https://www.unwud.org/predstavnytstva-v-rehionakh/

 

Нагадаємо, Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють із наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацію спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».

——-

Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки Альянс громадського здоров’я Alliance for Public Health та за підтримки The Global Fund.

 

 #ВидиміТаСильні #ВОНА #16днівпротинасильства #16днів