Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Метадон та Бупренорфін: наслідки неконтрольованого вживання та інтоксикації

💬 “До мене звернулись по допомогу внутрішньо переміщені особи (ВПО) із нашої спільноти. Вони шукали прихистку тут у Луцьку, звичайно, я почала шукати їм житло. Я знала, що у однієї людини закінчився препарат ЗПТ який ця людина отримала на місяць, знала що наступного разу вони отримають метадону гідрохлорид тільки в 20-х числах травня, тож я запропонувала детоксикацію: лягти в диспансер, а потім повернутися на програму ЗПТ. Мою пропозицію відхилили, а я не можу змусити людину робити те, чого вона не хоче… — розповіла Ірина Ємельянова, регіональна представниця Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА у Волинській області. — У стані абстиненції ця людина знайшла у когось бупренорфіну гідрохлорид, після вживання їй стало зле. Ми говорили в неділю, я півгодини вмовляла цю людину лягти в наркодиспансер, щоб вивести її зі стану інтоксикації бупренорфіном або знову ж пройти детоксикацію. Я пояснювала, що у нас таких людей відкачували протягом доби і якщо не хоче пройти детоксикацію, то піде. Пояснювала наскільки це тяжкий стан і з цим не можна жартувати. Я казала, що заїду на таксі та відвезу, але все одно отримала відмову. А вранці дзвінок з гуртожитку, куди розселяють ВПО, з інформацією про те, що людина, яку я до них направила — загинула.”
 
Цю історію ми розповідаємо не для заклику відмовитися від бупренорфіну як препарату ЗПТ, а для того щоб нагадати, що будь-яка зміна препарату, або навіть дозування препарату, який ви наразі приймаєте, має контролюватися лікарем.
 
‼️ Пам’ятайте про те, що Метадон є опіатним анальгетиком, у той час як до складу Бупренорфіну входять як м’які опіати так і опіоїдні антагоністи, які блокують опіоїдні агоністи, і, як правило, є лікарським засобом у ситуації передозування.‼️
 
👩‍⚕️ Перехід від одного препарату до іншого має бути дозволений лікарем і лише із урахуванням стану здоров’я пацієнта, а також бути контрольованим.
 
💭 “Людина, втекла від війни, вижила і ось просто через те, що вона залежна… Ми просимо про те, щоб люди пам’ятали про сумісність препаратів, про те, на який термін вам видають, розраховували дні наскільки це можливо, коли ви приїжджаєте, коли їдете. Якщо вже щось сталося – у жодному разі не відмовляйтеся від детоксикації, найчастіше це анонімно та конфіденційно.” – наголосила директорка ВОНЖ “ВОНА” Тетяна Лебедь.
 
☎️ Звернутися по допомогу:
✅ Гаряча лінія з питань наркозалежності та ЗПТ: 0 800 507 727 (дзвінки безкоштовні!).
✅ Контакти регіональних представниць ВОЖН “ВОНА” https://www.unwud.org/predstavnytstva-v-rehionakh/
 
▶️ Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють із наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацію спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
——-
🌐 Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки Альянс громадського здоров’я Alliance for Public Health та за підтримки The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародний фонд “Відродження”.