Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

М. Дніпро: черги, які виникають через необхідність підтвердження особи пацієнта ЗПТ з допомогою номеру телефону

Однією з проблем державної програми ЗПТ в м. Дніпро (та й інших містах) є величезні черги з пацієнтів, які отримують життєво необхідні ліки.

Вони виникають тому, що лікарі витрачають багато часу на заповнення даних про кожного пацієнта й підтвердження його особи з допомогою номеру телефону.

Це величезний бар’єр у доступі до програми ЗПТ, особливо для жінок, оскільки чимало серед пацієнток ЗПТ є мамами неповнолітніх дітей, і не завжди поруч є родичі, які готові наглянути за малюком, поки жінка отримує життєво необхідне лікування.

Крім того, черги заважають соціалізації пацієнтів: працевлаштована людина витрачає час на те, щоб дочекатися своєї черги й отримати ліки.

У пошуках виходу з ситуації регіональна координаторка Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” Світлана Родік провела зустріч з лікарем-наркологом Осіяном Артуром Валентиновичем.

“В режимі реального часу Артур Валентинович показав, скільки часу займає ведення документації одного пацієнта. Виходить, що в кращому випадку лише на те, щоб правильно все заповнити, лікарю необхідно близько 15 хвилин. А якщо ще є потреба поспілкуватися з пацієнтом, дізнатися про його самопочуття, вислухати скарги? Крім того, бувають випадки, коли електронна система “підвисає”. У результаті збирається натовп”, – розповіла Світлана.

Стан речей не влаштовує ні пацієнтів, ні лікарів. Ми зі свого боку хочемо звернутися до Національної служби здоров’я України : пацієнти не мають ставати жертвами бюрократії та недосконалих нововведень.

——— 

Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють з наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацією спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
 
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародний фонд “Відродження”.