Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Координаторка регіональних представниць ВОНЖ "ВОНА" виступила на телеканалі "Київ"

Активістки Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА» докладають усіх зусиль, щоб потреби та проблеми представниць спільноти були почуті. І ми, звичайно ж, можемо похвалитися певними успіхами.
Так, наша активістка Наталія Калужська, давала інтерв’ю для всесвітньовідомого видання «Аль-Джазіра»
«Журналістку Delaney цікавлять такі теми, як війна та жінки з вразливих груп. Тому питання стосувалися того, як живуть жінки з наркозалежністю в окупації, з якими труднощами та викликами їм довелося зіткнутися? Що їм довелося пережити, і яка допомога потрібна зараз та в майбутньому? Для мене це надзвичайно болючі теми, бо мені самій довелося залишити рідний Маріуполь, рідний дім, але висвітлення подібних тем важливе для нашої спільноти та всього українського суспільства», – розповіла про особливості інтерв’ю Наталія.
«Під час спілкування з журналісткою я також розповідала, як ми об’єднуємо зусилля. Так, мій день часто починається о сьомій ранку з дзвінка від жінки, яка живе з наркозалежністю. Я зазвичай надаю не лише консультацію як параюристка, а дивлюсь на ситуацію ширше і докладаю всіх зусиль, щоб жінка отримала усю можливу допомогу та потрібну інформацію. Тобто, щоб жінка була забезпечена харчовими продуктами, за потреби отримала допомогу в евакуації», – розповідала про свою діяльність Наталія.
Вона, як параюристка БО «ВОНА», постійно на зв’язку з іншими представницями спільноти, тому звернула увагу на те, що зараз чимало жінок, які звертаються по допомогу, мають проблеми зі здоров’ям.
«Відсутність доступу до діагностики та лікування під час бойових дій та в окупації призводить до серйозних захворювань. У першу чергу мова йде про цистит, пневмонії та хронічні депресії. Але попри всі складнощі жінки продовжують жити та піклуватися про свої сім’ї, про здоров’я батьків та дітей. Понад усе ми, жінки, мріємо, щоб війна закінчилася і ми повернулися до своїх домівок та міст. Я вірю, що невдовзі усе це стане можливим. Я просто не могла не поділитися своїми мріями та сподівання з журналісткою», – пояснила Наталія.
Нагадаємо, Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють із наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацією спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
——-
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ Альянс громадського здоров’я Alliance for Public Health та за підтримки The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародного фонду “Відродження”.